BLK: Koszykarki wracają na parkiety

27 lis 2016, 20:46

Po przerwie reprezentacyjnej na boiska wróciły zawodniczki Basket Ligi Kobiet. Trwa czarna seria CCC Polkowice. Po wygranej z Artego na trzeciej pozycji w tabeli umacniają się koszykarki z Gorzowa Wlkp.

TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski – PGE MKK Siedlce 81:79

Ostrów Wlkp.: Motyl 19, Jones 16, Cebulska 15, Bishop 11, Orozović 10, Sosnowska 8, Jackowska 2
Siedlce: Poboży 18, Trzeciak 16, Mollova 12, Parysek 10, Wajler 9, Koperwas 6, Żukowska 4, Schmidt 4

Torunianki trzeci raz w tm sezonie grały w swojej starej hali, czyli popularnym “Spożywczaku”. Hala w tym sezonie dla Katarzynek szczęśliwa, bo odniosły trzecią wygraną. W końcówce III kwarty punkty zdobywały Ugoka oraz Szymełda-Krzycka czym wyprowadziły AZS UMCS na prowadzenie 42:38. O wszystkim zadecydować miała ostatnia część spotkania i tak też się stało. Zdecydowanie lepiej zagrały w niej koszykarki Energi, które „rozbiły” rywalki 24:10, pomimo trafienia zza linii 6,75 Szumełdy-Krzyckiej tuż po wznowieniu gry – 41:47.  Od stanu 55:54 punkty zdobywały tylko miejscowe, które ostatecznie wygrały 64:55

Energa Toruń – Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin 65:54 (19:10, 15:20, 7:14, 24:10)

Toruń: Morris 15, Cain 15 (10zb),  Tłumak 15,  McBride 6, Adamowicz 4, Gajda 4, Harris 4, Szczepanik 2
Lublin: Ugoka 14 (11zb), Dorogobuzowa 9, Boyd 9, Szumełda-Krzycka 8, Madgen 6, Jujka 4, Dobrowolska 2, Owczarzak 2

Mistrzynie Polski tylko w pierwszych 20 minutach spotkania w Sosnowcu pozwoliły miejscowym na wyrównaną grę. Po zmianie stron krakowianki rozpoczęły marsz w ierunku wygranej. Trzecia kwarta to niemalże walec w wykonaniu mistrzyń Polski z 2016 roku. Punkty w Wiśle rozkładały się po równo, a aż pięć zawodniczek zakończyło spotkanie z dwucyfrowym dorobkiem.

JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec – Wisła Can-Pack Kraków 59:83 (11:18, 22:20, 9:24, 17:21)

Sosnowiec: Middleton 10, Swanier 10, Rozwadowska 8, Michael 8, Dobrowolska 8, Kaczor 6, Rutkowska 4, Piędel 3, Antczak 2
Kraków: Simmons 19, Morrison 17, Ygueravide 14, Misiuk 12, Ben Abdelkader 10, Ziętara 5, Kobryn 4, Szott-Hejmej 2

Spotkanie w Gorzowie rozpoczęło się od prowadzenia 17:10 gospodyń. Jednak Bydgoszczanki szybko odrobiły straty. Do końca pierwszej połowy żadnej z ekip nie udało się wypracować większej przewagi. Po zmianie stron ponownie gorzowianki rzuciły się do ataku. Ale prowadząc 50:42 znów dały sobie odebrać przewagę. Zdecydowanie lepsza gra i mniejsza liczba strat na początku IV kwarty w wykonaniu Artego pozwoliło tej ekipie na objęcie prowadzenia 60:56. Zryw AZS (Hurt oraz Seekamp) dał kolejny remis. Gdy na zegarze do zakończenia spotkania pozostało raptem około dwóch minut trafiła ponownie Seekamp dając kolejne prowadzenie. Skutecznie grające w ostatnich sekundach oba zespoły walkę toczyły punkt za punkt. Akcją na 40 sekund do końca (2+1) popisała się najlepsza strzelczyni akademiczek w tym meczu Stephanie Talbot. Czteropunktowego prowadzenia gorzowianki nie oddały już w tym meczu.

InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. – Artego Bydgoszcz 69:67 (23:21, 17:17, 14:15, 15:14)

Gorzów Wlkp.: Talbot 19, Hurt 16 (13zb), Seekamp 15, Szajtauer 7 (11zb), Misiek 7, Dźwigalska 3, Jaworska 2
Bydgoszcz: Reid 26 (14zb), Stallworth 12, Armstrong 11, Szczechowiak 8 (10zb), Suknarowska 5, Zohnova 3, Szybała 2

1 KS Ślęza Wrocław – Cosinus Widzew Łódź 76:58 (25:6, 19:13, 17:22, 15:17)

Wrocław: Kastanek 16, Kaczmarczyk 14, Greene 12, Rymarenko 10, Skobel 10, Śnieżek 8, Zuchora 2, Majewska 2
Łódź: Beadle 12, Drop 12, Rogers 12, Pawlak 10, Zapart 6, Gertchen 2, Kruszyńska 2, Bujniak 2

Polkowiczanki przegrały czwarte spotkanie ligowe. Tm razem dosłownie pogromcą ekipy z Dolnego Śląska był ekipa Basketu 90 Gdynia, a konkretniej Jelena Skerović (14 pkt, 5 zbiórek, 11 asyst) oraz Reene Montgomery (37 pkt, 4 zb, 4 asysty). Amerykanka trafiła dziewięć z szesnastu rzutów za trzy.

CCC Polkowice – Basket 90 Gdynia 76:93  (20:18, 26:33, 17:28, 13:14)