BLK: Pogrom Katarzynek w Toruniu

Aktualizacja: 6 lut 2023, 15:22
9 paź 2019, 22:00

Trzecia kolejka Energa Basket Ligi Kobiet przeniosła się do Torunia, gdzie Pszczółki podejmowały miejscowe Katarzynki. Gospodynie uległy jednak przyjezdnym 62-92. To druga wygrana lublinianek w tym sezonie.

Mecz otworzyła kapitan Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin, Giedre Labuckiene. Tak naprawdę od początku spotkania przyjezdne mocno dały się we znaki toruniankom. Niespełna pięć minut dało Pszczółkom prowadzenie ponad 10 oczkami. Miejscowe zaś mierzyły się z niską skutecznością pod koszem. Szeregi akademiczek mocno wspierały Alexis Peterson oraz Jovana Popović, które nie miały najmniejszego problemu z celnością. Pod koniec pierwszej kwarty marsz po zdobywanie trójek rozpoczęła Julia Adamowicz. Dzięki niej Pszczółki schodziły na przerwę z wynikiem 8-24.

Druga kwarta rozpoczęła się podobnie. Celne rzuty za dwa Julii Adamowicz oraz Alexis Peterson coraz bardziej przybliżały lublinianki do zwycięstwa. Można było zauważyć o wiele wyższą skuteczność Pszczółek niż w meczu domowym z Artego Bydgoszcz. Adamowicz dała prawdziwy popis rzutów za trzy punkty. Jovana Popović równie skutecznie sprawowała się w wykonywaniu rzutów wolnych. Druga kwarta dała dwukrotnie wyższe prowadzenie Pszczółkom nad Toruniem (24-48).

Druga połowa spotkania także oznaczała dominację przyjezdnych. Trener Krzysztof Szewczyk dał pograć zmienniczkom pierwszej piątki. Asystę zaliczyła chociażby Olga Trzeciak, a punkty zdobyła także Anna Pawłowska. Zawodniczki, które jeszcze w tamtym sezonie występowały w szeregach pierwszej ligi bardzo dobrze radzą sobie z presją Ekstraklasy. Dzięki skutecznym zbiórkom oraz celności Pszczółki miały w kieszeni także trzecią kwartę (38-73).

Czwarta kwarta tylko potwierdziła dominację Pszczółek. Miejscowe nie miały argumentów, aby zbliżyć się do wyniku akademiczek czy wygrać to spotkanie. Podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka pewnie triumfowały nad Katarzynkami 62-92.

MMKS Katarzynki Toruń – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 62-92 (10:24, 14:24, 16:25, 22:19)

MMKS Katarzynki Toruń: Scekić 20, Dedić 12, Urbaniak 7, Dobrowolska 7, Podkańska 5, Telenga 5, Tłumak 5, Wieczyńska 1, Urban, Niedziółka

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin: Scekić 20, Dedić 12, Urbaniak 7, Dobrowolska 7, Podkańska 5, Telenga 5, Tłumak 5, Wieczyńska 1, Urban, Niedziółka