BLK: Półfinały na remis

3 kwi 2017, 07:26

W obu parach półfinałowych jest remis 1-1. Ślęza i Wisła wgrały swoje mecze w seriach do trzech wygranych. Możemy być pewni że w obu półfinałach będzie ciekawie.

Koszykarki Ślęzy pokonały CCC Polkowice 62:52 w drugim meczu półfinału play-off Basket Ligi Kobiet. Kolejne dwa spotkania odbędą się w przyszły weekend w Polkowicach.

Kibice we Wrocławiu znów byli świadkami bardzo dobrego i wyrównanego widowiska. Niedzielny mecz jeszcze raz potwierdził, że w tej parze spotkały się ze sobą zespoły godne najlepszej czwórki ekstraklasy. Niemal przez całe spotkanie wynik był bliski remisu. Ślęza prowadziła przez 17 minut i 46 sekund, CCC o cztery sekundy dłużej. To jednak wrocławianki w kluczowych momentach były lepsze i wyrównały stan rywalizacji na 1-1.

Lepiej zaczęły polkowiczanki. Po kilku minutach prowadziły 10:2, ale jak się później okazało to było ich najwyższe prowadzenie w całym spotkaniu. Ślęza szybko wróciła do gry m.in. dzięki skutecznym akcjom Agnieszki Kaczmarczyk. Do końca pierwszej kwarty i przez całą drugą żaden z zespołów nie potrafił wypracować sobie w miarę bezpiecznej przewagi.Po przerwie, tak samo jak w sobotnim meczu, lepiej spisywała się Ślęza. Od stanu 38:32 dla polkowiczanek miejscowe zaliczyły świetny serial punktowy 14:0. Na początku czwartej kwarty Ślęza odskoczyła na dziewięć punktów (50:41), ale wrocławscy kibice, którzy znów zapełnili halę AWF-u do ostatniego miejsca, cały czas nie mogli być pewni zwycięstwa. Gdy polkowiczanki doszły na 45:50, za trzy trafiła Marissa Kastanek. Po stronie CCC dwoiła i troiła się Isabelle Harrison, ale podopieczne trenera Arkadiusza Rusina potrafiły znajdować odpowiedzi na punkty rywalek. Zwycięstwo Ślęzy przypieczętowała Sharnee Zoll-Norman, która na kilkanaście sekund przed końcem zagrała akcje dwa plus jeden.

Ślęza Wrocław – CCC Polkowice 62:52 (16:17, 13:13, 17:11, 16:11)

Ślęza: Marissa Kastanek 20 (3), Sharnee Zoll-Norman 14, Agnieszka Kaczmarczyk 10 (1), Nikki Greene 8, Kateryna Rymarenko 5 (1), Zuzanna Sklepowicz 3 (1), Agnieszka Skobel 2, Agnieszka Majewska, Kourtney Treffers, Magdalena Koperwas.

CCC: Isabelle Harrison 16, Raisa Musina 11 (1), Jamierra Faulkner 7 (1), Angelika Stankiewicz 6 (2), Magdalena Leciejewska 4, Weronika Gajda 3 (1), Walerija Musina 2, Ewelina Gala 2, Marija Rezan 1, Mariona Ortiz, Magdalena Idziorek.

W drugim meczu 1/2 finału mistrzostw Polski koszykarki Wisły Can-Pack Kraków pokonały w hali TS Wisła bydgoskie Artego 81-66 i tym samym wyrównały stan półfinałowej rywalizacji. Kolejne dwa mecz rozegrane zostaną 8 i 9 kwietnia w Bydgoszczy.

Najskuteczniejszą zawodniczką Wisły Can-Pack Kraków była dziś Sandra Ygueravide, która zdobyła 18 punktów. O jedno „oczko” mniej zapisała Ewelina Kobryn. W drużynie gości najwięcej punktów wywalczyły Charity Szczechowiak i Maurita Reid – po 15.

Wisła Can-Pack Kraków – Artego Bydgoszcz 81-66 (14-16, 24-12, 23-14, 20-24)

Wisła Can-Pack: Sandra Ygueravide 19, Ewelina Kobryn 18, Vanessa Gidden 10, Meighan Simmons 10, Agnieszka Szott-Hejmej 9, Hind Ben Abdelkader 8, Ziomara Morrison 4, Olivia Szumełda-Krzycka 3, Claudia Pop 0, Magdalena Ziętara 0, Magdalena Puter 0.

Artego Bydgoszcz: Charity Szczechowiak 15, Maurita Reid 15, Denesha Stallworth 10, Erin Rooney 7, Martyna Koc 7, Bernice Mosby 6, Katarzyna Suknarowska 2, Elżbieta Międzik 2, Karina Szybała 2, Katarzyna Kocaj 0, Klaudia Niedźwiedzka 0, Paulina Kuczyńska 0.