BLK: Pszczółka triumfuje nad Łodzią

Aktualizacja: 31 sty 2023, 12:14
11 gru 2019, 23:53

To już czwarte zwycięstwo z rzędu Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin w tym sezonie. Tym razem na własnym terenie pokonały Cosinusmed Widzew Łódź 85-52 i dzięki temu zajmują piąte miejsce w tabeli Energa Basket Ligi Kobiet.

Wynik meczu otworzyła Briana Day. Szybko jednak wyrównała Vućković. To jednak nie dodało wiary w siebie przyjezdnym. Pszczółki z łatwością zaczęły wypracowywać przewagę punktową. Po trzech minutach było już 10-4 dla gospodyń. Dopiero wtedy punkty dla Widzewa zdobyła Emery. To jednak nie zmieniło podejścia lubelskich akademiczek do gry. Gdy do kosza trafiła Giedre Labuckiene na 24-11 trener gości wziął czas na żądanie. Mimo tego Pszczółki po pierwszej kwarcie pewnie zwyciężały 33-11.

Na wejście w drugą część spotkania znowu do kosza trafiła Day. Odpowiedziała na to Jasnowska. Wiele błędów przyjezdnych sprawiało, że gospodyniom o wiele łatwiej zdobywało się punkty. Po punktach Zuzanny Sklepowicz ich przewaga wynosiła już ponad 20 punktów. Na osłodzenie sobie wyniku meczu za trzy punkty efektownie trafiła Jasnowska. Wynikiem 45-28 Pszczółki prowadziły w całym spotkaniu.

Trzecia kwarta otworzyła się punktami Agnieszki Szott-Hejmej. Przyjezdne miały ciągle problem w ataku. Popełniały też wiele błędów pod koszem Pszczółek. To ułatwiało zadanie gospodyniom, które dążyły do jak największej zaliczki punktowej. Po trzech punktach Alexis Peterson różnica punktowa był ogromna – aż 24 punkty. Przed decydującą odsłoną gospodynie prowadziły 68-40.

Giedre Labuckiene dołożyła kolejne dwa punkty na start czwartej części i Pszczółki mogły ze spokojem prowadzić dalej swoją grę. Grę przyjezdnych utrzymywały tak naprawdę dwie zawodniczki – Vucković oraz Jasnowska. Reszta ekipy popełniała identyczne błędy co w poprzednich kwartach. Nawet ich punkty nie zdołały poprawić ich sytuacji. Lubelskie akademiczki pewnie zwyciężyły 85-52.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – Cosinusmed Widzew Łódź 85-52 (33-13, 12-15, 23-12, 17-12)

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin: Peterson 18, Day 10, Sklepowicz 4, Szott-Hemje 4, Duchnowska 3, Adamowicz 13, Pawłoska, Degbeon 12, Popović 8, Labuckiene 13, Trzeciak

Cosinusmed Widzew Łódź: Emery 15, Bandoch 2, Jasnowska 11, Kudelska DNP, Gala 5, Pawlak DNP, Stępień, Gertchen 6, Vucković 13, Bilotserkivska