Bolesna lekcja od USA. Polacy z drugą porażką w Lidze Narodów

Aktualizacja: 24 cze 2023, 16:27
24 cze 2023, 14:48

W sobotę odbył się przedostatni mecz drugiego turnieju Ligi Narodów 2023 w Rotterdamie z udziałem reprezentacji Polski. Nasi siatkarze w ramach holenderskich zawodów rywalizowali z zawodnikami ze Stanów Zjednoczonych. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem USA 3:0 (25:22, 25:18, 25:19).

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Bolesna porażka Biało-Czerwonych. Nie ugrali nawet seta.

Do tej pory reprezentacja Polski nieźle radziła sobie w zmaganiach VNL 2023. W pierwszym turnieju Biało-Czerwonym udało się pokonać Francję, Iran oraz Bułgarię. Na koniec zawodów w japońskim Nagoi podopieczni Nikoli Grbicia przegrali co prawda z Serbami, ale potem weszli na zwycięską ścieżkę i wygrali dwa mecze w Rotterdamie. W drugim turnieju Ligi Narodów poradzili sobie z Niemcami i Holandią. Oba mecze zakończyły się wynikiem 3:2.

W sobotę Polakom przyszło zmierzyć się ze Stanami Zjednoczonymi. Tu poprzeczka zawieszona była znacznie wyżej niż w poprzednich starciach. Już w pierwszym secie siatkarze z USA pokazali, że ich celem jest wygrana i tę partię zakończyli rezultatem 25:22.

Potem było jeszcze gorzej z perspektywy Polaków. Drugi set zakończył się rezultatem 25:18, a trzecią partię zawodnicy prowadzeni przez Grbicia przegrali do 19. Biało-Czerwoni byli słabsi od rywali w każdym aspekcie. Ostatecznie nie ugrali więc na swoją korzyść nawet jednego seta.

USA na czele tabeli. Polacy tracą do lidera już 10 punktów

Po tym spotkaniu Stany Zjednoczone wskoczyły na pierwsze miejsce w tabeli Ligi Narodów. Po ośmiu spotkaniach mają na swoim koncie aż 21 punktów. W całym turnieju stracili tylko cztery sety. Jedyną porażkę zanotowali w meczu z Brazylią.

Z kolei Polacy plasują się dopiero na szóstej pozycji. W tym momencie nasza reprezentacja ma 11 oczek. Kolejny mecz nasi siatkarze rozegrają jutro. W niedzielę zmierzą się z reprezentacją Włoch.