Strona główna Pozostałe Inne ME: Brązowy medal Joanny Łochowskiej

ME: Brązowy medal Joanny Łochowskiej

0
Foto: pinterest.com

Joanna Łochowska zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów. Polka rywalizowała w kategorii do 58 kilogramów. Impreza jest rozgrywana w norweskim Forde.

Łochowska zajmowała trzecią pozycję po rwaniu – pierwszej z konkurencji dwuboju. Polka miała jednak duże problemy w tej części rywalizacji. Dwie pierwsze próby były spalone, dopiero za trzecim podejściem Polka zaliczyła ciężar 90 kilogramów.

Po rwaniu Łochowską wyprzedzała Bojanka Kostowa z Azerbejdżanu, która zaliczyła 105 kilogramów. Drugie miejsce zajmowała Ukrainka Weronika Iwasiuk, która podobnie jak Łochowska wyrwała 90 kilogramów, ale wyprzedzała Polkę wagą ciała.

W podrzucie, Łochowska w dobrym stylu zaliczyła wszystkie trzy podejścia, w najlepszym podnosząc nad głowę 114 kilogramów. Zwyciężyła z ogromną przewagą Kostowa, która podrzuciła ciężar 130 kilogramów.

W rywalizacji startowała także druga z Polek, Aleksandra Klejnowska-Krzywańska. Polce nie udało się zaliczyć żadnego podejścia w rwaniu, w podrzucie zajęła czwarte miejsce z wynikiem 111 kilogramów.

Komentarze