Brązowy medal Renaty Knapik-Miazgi w szpadzie!

22 cze 2016, 20:19

Renata Knapik-Miazga zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy. To pierwszy medal mistrzostw Europy dla Polski od 2013 roku.

Polka w pierwszy dwóch walkach pewnie pokonała Szwedkę Ebbe Karlsson (15:8) oraz Catharinę Kock z Finlandii (15:11). Trzeci pojedynek Polki był niesamowicie emocjonujący. Walka zakończyła się remisem 12:12, ale to Knapik-Miazga wylosowała priorytet i awansowała do ćwierćfinału. W walce o półfinał jej rywalką była Ukrainka Olena Kryvytska. Zawodniczka KKS Kraków zwyciężyła w dogrywce 14:13. W półfinale uległa Rumunce Simone Gherman 12:15 i ostatecznie zakończyła zawody na trzecim miejscu.

Barbara Rutz oraz Magdalena Piekarska zakończyły udział w zawodach na drugiej rundzie. Natomiast Aleksandra Zamachowska odpadła w pierwszej rundzie.

Oprócz szpadzistek o medale w Toruniu rywalizowali również szabliści. Najlepiej z biało-czerwonych zaprezentował się Jakub Ociński, który dotarł do 1/8 turnieju. Marcin Koniusz przegrał  w pierwszej rundzie z Hiszpanem Guillermo Mancheno. Mateusz Godlewski i Mikołaj Grzegorek odpadli w eliminacjach.

Jutro w Toruniu odbędą się turniej drużynowe szablistek oraz florecistów.