Brazylia pokonana. Polacy górą w hicie Ligi Narodów

7 lip 2023, 07:33

Polscy siatkarze zagrali perfekcyjnie w piątkowym hicie Ligi Narodów. Podopieczni Nikoli Grbicia pewnie pokonali Brazylię 3:1 (25:23, 22:25, 25:21, 25:21). To ósme zwycięstwo Polaków w tych rozgrywkach.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Drugie zwycięstwo w Pasay City w Lidze Narodów 2023

Reprezentacja Polski siatkarzy rozpoczęła trzeci turniej Ligi Narodów od wygranej ze Słowenią. Biało-Czerwoni po raz piąty w tegorocznych rozgrywkach do zwycięstwa potrzebowali tie-breaku. Dzięki pokonaniu zawodników znad Adriatyku podopieczni Nikoli Grbicia awansowali na trzecie miejsce w tabeli VNL 2023.

Z kolei w piątek Polakom przyszło zmierzyć się z trzecią drużyną świata, czyli Brazylią. Wydawało się, że ten mecz będzie dla naszych siatkarzy jeszcze większym wyzwaniem, niż starcie ze Słoweńcami. Biało-Czerwoni spotkanie zaczęli jednak wybornie, a dzięki świetniej postawie Wilfredo Leona wygrali pierwszego seta 25:23.

W drugiej partii sytuacja się odwróciła. Brazylijczycy pokonali Polaków 25:22. Dwa kolejne sety to była jednak popisowa gra naszych zawodników. Rywale popełniali proste błędy, a w naszej drużynie oprócz Leona, brylowali również Bartosz Bednorz czy Łukasz Kaczmarek. Mecz zakończył się wynikiem 3:1.

W sobotę czeka nas mecz Polska – Kanada. Na zakończenie zmagań na Filipinach nasi siatkarze zmierzą się z Japonią. Rywalizacja z siatkarzami z Kraju Kwitnącej Wiśni zaplanowano jest na niedzielę.