Strona główna Siatkówka MŚ Polska 2014 Brazylia pokonana!!!

Brazylia pokonana!!!

0

Po wspaniałym meczu Polska pokonuje Brazylię 3:2!

Pierwszy set zaczął sie bardzo źle dla naszych zawodników. Brazylia szybko uzyskała przewagę. Nasi zawodnicy przypomnieli sobie jeszcze przed drugą przerwą techniczną jak wspaniale można grać blokiem. To podbudowało naszych zawodników i zwyciężyliśmy pierwszego seta.

Po wspaniałej walce w pierwszym secie nasi zawodnicy chyba za bardzo się rozkojarzyli, a Brazylia grała swoje. Bardzo dobre zawody rozgrywał Fonteles. Nasi zawodnicy nie potrafili zdobyć punktów serią. Przestał również funkcjonować blok, to wszystko spowodowało, że nasza gra po woli zaczęła się sypać. Pomimo walki Brazylia okazała się lepsza i wygrała pewnie do 22.

O trzecim secie chyba wszyscy chcieliby zapomnieć jak najszybciej. Naszym zawodnikom nie wychodziło nic, ani zagrywka, ani ataki, bloku nie wspomnę. Brazylia brutalnie wykorzystała błędy naszych zawodników i wygrała do 14. To był chyba najgorszy set w naszym wykonaniu na tych mistrzostwach.

Czwarta odsłona również nie zaczęła się ciekawie. Brazylia pewnie zdobywała punkty, miała bezpieczną przewagę. W końcu coś się ruszyło w naszej grze. Fantastycznie atakował Mariusz Wlazły, udało nam się zablokować w końcu Fontelesa. Dużo dało wejście Możdżonka, gra się uspokoiła. Odpalił również Kubiak. Mateusz Mika świetną zagrywką doprowadził do wyrównania w setach.

Fantastycznie zaczęli Polacy tie-breaka. Wszystko nam zaczęło wychodzić, Wlazły wspaniale zagrywał. Polacy niestety stracili kontrolę nad grą po przerwie technicznej. Gra toczyła się punkt za punkt. Po fantastycznej końcówce Polacy wygrali mecz!!!

Polska 3:2 Brazylia (25:22,22:25,14:25,25:18,17:15)