Brazylia zdominowała Finlandię

Aktualizacja: 2 sie 2019, 06:34
1 sie 2019, 21:43

W drugim spotkaniu pierwszego dnia XVII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, zmierzyły się drużyny Brazylii oraz Finlandii. Mecz od samego początku był pod kontrolą Brazylii, która w łatwy sposób pokonała swojego rywala.

Pierwszy set drugiego spotkania XVII Memoriału Huberta Wagnera rozpoczął się od remisu (2:2). Na pierwszą trzy punktową przewagę wyszła reprezentacja Brazylii (6:3). Brazylijczycy na boisku “czarowali” i wciąż byli na prowadzeniu (11:7). Brazylia nie odpuszczała i ciągle powiększała swoją przewagę nad Finlandią (14:9). Mimo determinacji ze strony Finów, to Brazylijczycy wciąż zyskiwali przewagę (16:10). Drużyna Brazylii nie zwalniała tempa i w końcową fazę seta weszła z wysokim prowadzeniem (20:13). Zepsuta zagrywka po stronie Brazylii nie wybiła ich z rytmu, i to właśnie oni przy stanie (24:15) mieli pierwszą piłkę setową. Po długiej wymianie goście z Brazylii zakończyli pierwszą partię spotkania (25:15).

Drugiego seta przewagą rozpoczęli goście z Finlandii (3:1), nie trwało to jednak długo, ponieważ po chwili to Brazylia była na prowadzeniu (5:4). Finlandia chciała pokazać że mogą wygrać z Brazylią i w krótkim czasie wyrównała wynik (7:7). Reprezentacja Brazylii też nie dawała za wygraną i dzięki temu doprowadziła do wysokiej przewagi (11:7). Niewątpliwy faworyt tego meczu, Brazylia robiła wszystko aby to udowodnić (17:10). W ostateczną fazę seta Brazylijczycy weszli z bezpieczną przewagą (20:11). Z ogromną przewagą Brazylijczycy doprowadzili do piłki setowej (24:12), a chwilę później atakiem zakończyli na swoją korzyść drugą partię (25:12).

Trzecia odsłona tego meczu rozpoczęła się od przewagi Brazylii (3:1). Mimo chęci, Finlandia cały czas nie była w stanie dogonić Brazylijczyków, którzy prowadzili już (8:3). Skutecznym atakiem Bruno Rezende pomógł swojej drużynie zwiększyć przewagę nad rywalami do sześciu punktów (11:5). Finlandia robiła wszystko co w ich mocy i walczyła o każdy punkt, jednak to Brazylia cały czas pozostawała na prowadzeniu (13:8). Na drugą przerwę techniczną z przewagą (16:9) zeszła drużyna Brazylii. Set zbliżała się do końca i wszystko wskazywało na to że będzie to ostatni set tego dnia, bowiem Brazylia prowadziła (20:12). Przy stanie (24:15) Brazylia miała swoją pierwszą piłkę meczową. Brazylijczycy rozbili blok Finów i tym samym zakończyli swój pierwszy mecz na tegorocznym Memoriale Huberta Jerzego Wagnera (25:16)

Brazylia – Finlandia 3:0 (25:15, 25:12, 25:16)

Brazylia: Bruno, Isac, Mauricio, Cachopa, Wallace, Leal, Raphael, Mauricio, Lucas, Thales, Lucarelli, Alan, Maique, Flavio

Finlandia: Tervaportti, Kerminen, Makinen, Ronkainen, Krastins, Siirila, Sivula, Sinkkonen, Kaislasalo, Kaurto, Porkka, Ojansivu, Ivanov