Brazylijki poza zasięgiem!

Aktualizacja: 2 gru 2014, 17:17
29 lis 2014, 19:21

Polskie szczypiornistki w ramach przygotowań do mistrzostw Europy udały się na turniej do Hiszpanii. We wczorajszym spotkaniu uległy gospodyniom 23:17. Dzisiaj z kolei musiały uznać wyższość mistrzyń świata, Brazylijek. Co ważne podkreślenia do Malagi nie poleciała Kinga Byzdra, która ma problemy z kolanem.

Od początku spotkania Brazylijki uzyskały przewagę. Po 10 minutach było 8:5 dla rywalek. Nasza drużyna zaczęła tracić wyraźny kontakt z Brazylijkami pod koniec pierwszej połowy. Podopieczne Mortena Soubeka schodziły na przerwę z 10-bramkową przewagą. Po zmianie stron zawodniczki z Ameryki Płd. kontrolowały dalszy przebieg spotkania.

Brazylia – Polska 33:22 (20:10)
Polska: Prudzienica, Gapska – Niedźwiedź 5, Wojtas 4, Janiszewska 3, Kocela 3, Drabik 1, Kudłacz 1, Kulwińska 1, Pielesz 1, Siódmiak 1, Zalewska 1, Zych 1, Gęga, Grzyb, Stachowska