Strona główna Pozostałe Bronisław Komorowski pogratulował Rafałowi Sonikowi

Bronisław Komorowski pogratulował Rafałowi Sonikowi

0

Prezydent RP- Bronisław Komorowski pogratulował dziś w swoim liście zwycięzcy 37. edycji Rajdu Dakar- Rafałowi Sonikowi. W liście możemy czytać o poświęceniu czy ambicji…

– Gratuluję wspaniałego zwycięstwa odniesionego podczas 37. Rajdu Dakar. Na stałe wpisał się Pan w historię polskiego sportu. To osiągnięcie stanowi kolejny przykład na to, że Polska jest krajem ambitnych ludzi potrafiących radzić sobie z najtrudniejszymi wyzwaniami, wychodzić z nich zwycięsko – napisał prezydent w liście do Rafała Sonika.

– Dakar jest prawdziwą szkołą charakteru. Sam – nauczony doświadczeniem poprzednich startów – opisywał Pan udział w nim jako “życie, które przeżywa się w dwa tygodnie”. Tryumf w najcięższym i najdłuższym rajdzie terenowym na świecie jest dowodem doskonałego przygotowania, wytrwałości oraz profesjonalnego podejścia, które jest wzorem dla wielu młodych ludzi interesujących się sportami motorowymi – podkreślił Prezydent RP.

List z gratulacjami otrzymał również trzeci na mecie kierowców- Krzysztof Hołowczyc!

– To także doskonały przykład dla kolejnych pokoleń polskich sportowców. Z wdzięcznością obserwuję Pana starania na rzecz kształtowania pozytywnego klimatu dla sportów motorowych w Polsce.