Brutalny faul na Zalewskim w Lidze Europy. Cud, że skończyło się na strachu [WIDEO]

4 lis 2022, 00:27

AS Roma pokonała na własnym stadionie Łudogorec Razgrad 3:1 i awansowała do fazy pucharowej Ligi Europy. Nicola Zalewski rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, ale pojawił się na boisku w 61. minucie, gdy zmienił Nemanję Maticia. Oprócz goli gospodarzy ogromne emocje na stadionie olimpijskim w Rzymie wzbudził faul Oliviera Verdona na Polaku.

Nicola Zalewski może mówić o dużym szczęściu

Reprezentant Polski pierwszy raz od 18 września nie wyszedł w pierwszym składzie AS Romy, biorąc oczywiście pod uwagę mecze, w których pojawił się na boisku. Zalewski pojawił się na murawie jako czwarty zmiennik przy wyniku 1 do 1. Polak rozegrał łącznie 37 minut, ale niestety w tym czasie nie pokazał nic specjalnego. Na plus można zaliczyć jedno kluczowe podanie oraz dwa odbiory, jednak po drugiej stronie medalu znalazło się aż siedem strat.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Cztery minuty po jego wejściu sędzia podyktował drugi rzut karny dla Rzymian i drugi raz na bramkę zamienił go Pellegrini. Gdy wynik meczu w 85. minucie ustalił Nicolo Zaniolo stało się jasne, że to AS Roma, a nie Łudogorec awansuje do fazy pucharowej Ligi Europy z 2. miejsca w tabeli.

W ostatnich minutach spotkania gra zrobiła się ostrzejsza, co na własnym ciele poczuł Zalewski. Polski wahadłowy został ostemplowany przez Oliviera Verdona. Piłkarz pochodzący z Beninu lądując na murawie, postawił stopę na klatce piersiowej i szyi Nicoli. Początkowo sędzia nie zareagował na to zdarzenie, ale po interwencji sędziego VAR obejrzał powtórkę i pokazał zawodnikowi Łudogorca czerwoną kartkę. Zalewski może mówić o dużym szczęściu, ponieważ całe zdarzenie wyglądało bardzo niebezpiecznie.