Burza w szatni PSG. Mbappe wicekapitanem, jego poprzednik niezadowolony

Choć piłkarze PSG bez żadnego problemu wygrali mecz 1/16 finału Pucharu Francji z Pays de Cassel, atmosfera w szatni nie jest najlepsza. Wszystko za sprawą decyzji o przyznaniu opaski kapitańskiej Kylianowi Mbappe, o czym nie wiedział dotychczasowy wicekapitan Presnel Kimpembe.

W poniedziałek PSG awansowało do 1/8 finału Pucharu Francji po rozgromieniu aż 7:0 drużyny Pays de Cassel. Znakomity występ zanotował Kylian Mbappe, który aż pięć razy wpisywał się na listę strzelców. Gwiazdor paryskiego klubu wybiegł na murawę z opaską kapitańską na ramieniu.

Mbappe kapitanem w meczu z Pays de Cassel

W szatni PSG panuje zasada, zgodnie z którą kapitanem wyznaczani są zawodnicy z najdłuższym stażem w drużynie. W pierwszej trójce pod tym względem znajdują się Marquinhos, Marco Verratii i Presnel Kimpembe i to właśnie oni są w pierwszej kolejności wyznaczeni do noszenia opaski.

Żaden z tych piłkarzy nie zagrał jednak w starciu z dużo niżej notowanym rywalem, dlatego rolę kapitana przejął tymczasowo Kylian Mbappe, co zdarzyło mu się po raz pierwszy. Po spotkaniu do sytuacji tej odniósł się trener PSG Christophe Galtier.

Na początku sezonu zdecydowaliśmy, że Kylian Mbappé powinien być drugim kapitanem. Zasługuje na to, aby mieć tę opaskę podczas nieobecności Marquinhosa – skomentował menedżer drużyny ze stolicy Francji.

Kimpembe ma pretensje ws. opaski dla Mbappe

Przypisanie Mbappe takiej roli nie było konsultowane z resztą zespołu. Jak podaje dziennik „L’Equipe”, najwięcej pretensji o takie ustalenia miał dotychczasowy drugi kapitan, Presnel Kimpembe. Francuz odniósł się już do całego zdarzenia na Twitterze.

„W ciągu ostatnich godzin było rozpowszechnianych o mnie dużo plotek i pogłosek. Dlatego też chcę to wyjaśnić, aby uniknąć dalszych fałszywych informacji. Nie zostałem poinformowany o tej decyzji. Jednocześnie jednak zawsze będę szanował decyzję klubu” – napisał.

Nowe informacje ws. przyszłości Messiego. Sensacyjny zwrot?

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

Udostępnij

Reklama

SOCIAL MEDIA

Reklama