Strona główna Lekkoatletyka Bydgoszcz bliska organizacji Mistrzostw Świata Juniorów!

Bydgoszcz bliska organizacji Mistrzostw Świata Juniorów!

2

Szokująco szybko podjęta decyzja o zawieszeniu rosyjskiej federacji Lekkiej Atletyki, a co za tym idzie zabranie im organizacji Mistrzostw Świata Juniorów w Lekkiej Atletyce, a także Mistrzostw Świata w chodzie sportowym, wzburzyła środowisko królowej sportu. Organizacji tego pierwszego prawdopodobnie podejmie się Bydgoszcz, która spełnia wszystkie warunki postawione przez IAAF. Oficjalna decyzja zostanie podjęta 7 stycznia. 

Przewagą miasta Bydgoszcz jest to, że organizowała już ona wielką imprezę międzynarodową, którą były również Mistrzostwa Świata Juniorów w lekkiej atletyce. Odbywały się one w 2008 roku, również na stadionie bydgoskiej Zawiszy. Stały one wtedy na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym, ale także sportowym. Zaplecze stadionu, ale także samo miasto było świetnie przygotowane na przyjecie dużej liczby sportowców, ale również trenerów, czy działaczy.

Bydgoszcz jako jedyna spełniła wszystkie warunki postawione przez IAAF, ale najważniejsze, że spełniła warunki finansowe, które zazwyczaj “skreślają” inne kraje oraz miasta. Decyzja światowej federacji wydaje się być jednoznaczna, ale wszystko okaże się już 7 stycznia. Zawody międzynarodowe z pewnością ściągnęłyby na trybuny rzeszę fanów królowej sportu z całego kraju, a także zza granicy.

Komentarze

  • Szkoda młodych… Mistrzostwa świata juniorów w Bydgoszczy, a w następnym roku Młodzieżowe Mistrzostwa Europy też w Bydgoszczy. Uziemić ich tutaj chyba chcą 😉 A trybuny jak zwykle będą puste, nie oszukujmy się.

    • Autor

      Nie powiedziałbym z tymi trybunami. Jeśli ceny biletów (o ile takie będą) będą na normalnym poziomie to trybuny powinny się zapełnić 😉 Wydaje mi się, że kluby lekkoatletyczne będą proponować jednodniowe wyjazdy swoim podopiecznym, żeby ich zmotywować do pracy, a także pokazać jak wyglądają starty na takiej imprezie 😉