XVI Europejski Festiwal Lekkoatletyczny: Paweł Fajdek poprawił najlepszy wynik sezonu

5 cze 2016, 19:29

Mistrz świata i rekordzista Polski w rzucie młotem Paweł Fajdek zwyciężył w mityngu Bydgoszcz Cup. Polak poprawił najlepszy rezultat na listach światowych. W biegu na 100 metrów bardzo dobry czas uzyskał Remigiusz Olszewski.

Fajdek zwyciężył z wynikiem 81.71. Polak najlepszy rezultat uzyskał w ostatniej próbie. Drugie miejsce z wynikiem 76.44 zajął Wojciech Nowicki. Trzecią odległość uzyskał reprezentant Finlandii David Soderberg – 75.59.

Inne ciekawe wyniki

Bardzo dobry czas na dystansie 100 metrów uzyskał Remigiusz Olszewski. Zawodnik AZS Poznań w biegu eliminacyjnym uzyskał 10.21 i poprawił rekord życiowy oraz wypełnił minimum na mistrzostwa Europy w Amsterdamie. Niestety w biegu finałowym doznał kontuzji i nie liczył się w walce o zwycięstwo. Ostatecznie zwyciężył Samuel Osewa – 10.29.

W konkursie pchnięcia kulą z rezultatem 20.82 triumfował Konrad Bukowiecki. Drugie miejsce zajął dwukrotny mistrz olimpijski Tomasz Majewski – 20.17. Trzeci wynik uzyskał Bułgar Georgi Ivanov – 19.56.

Rekord życiowy na dystansie 110 metrów przez płotki poprawił Domian Czykier.  Zawodnik Podlasia Białystok uzyskał 13.62 i wypełnił również minimum na mistrzostwa Europy w Amsterdamie. Zwyciężył Antonio Alkana – 13.40. Czykier zajął trzecie miejsce. Na 100 metrów przez płotki kobiet zwyciężyła Christina Manning – 12.84. Drugie miejsce zajęła Karolina Kołeczek- 13.01.