CCC minimalnie słabsze od mistrzyń Euroligi

17 sty 2019, 06:52

UMMC Jekaterynburg wygrał z mistrzyniami Energa Basket Ligi Kobiet – CCC Polkowice 69:64 w Eurolidze kobiet.

Od początku spotkania mistrzynie Polski rzuciły się na rywalki. Na zmianę ważne punkty zdobywały Jasmine Thomas oraz Temi Fagbenle. Taki obrót sprawy utrzymywał się dosyć długo. Po pierwszej kwarcie CCC prowadziło 19:14. W drugiej kwarcie ekipa z Jekaterynburga powoli zaczęła wchodzić w mecz. Pod koniec drugiej kwarty gdy dwa rzuty osobiste trafiła Alba Torrens na tablicy pojawił się wynik 33:34 dla UMMC.

Po zmianie stron utrzymywała się minimalna przewaga ekipy z Rosji. Przewaga wynosząca maksymalnie siedem oczek. Jednak mimo czasem słabszej skuteczności postawa polkowiczanek dawała szanse na pozostanie w meczu. Inteligentnie grający doświadczony zespół z Rosji nie dał sobie odebrać zwycięstwa. Polkowiczanki walczyły bardzo ambitnie, ale ostatecznie uległy mistrzyniom Euroligi pięcioma punktami.

CCC Polkowice – UMMC Jekaterynburg 64:69 (19:14, 14:20, 12:16, 19:19)

CCC: Thomas 18, Fagbenle 13, Leedham 12, Hayes 10, Kizer 5, Gajda 3, Kaczmarczyk 3, Puss 0

UMMC: Griner 20, McBride 20, Vadeeva 11, Torrens 8, Meesseman 6, Vandersloot 4, Beliakova 0, Barić 0, Beglova 0