CCC Polkowice mistrzyniami Polski koszykarek

27 kwi 2019, 20:06

CCC Polkowice pokonała po raz trzeci w serii finałowej Energa Basket Ligi Kobiet InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. – tym razem 81:64 – i została mistrzem Polski! Polkowiczanki nie przegrały w serii play off ani jednego spotkania.

Gorzowianki świetnie rozpoczęły to spotkanie i po kolejnych trójkach Laury Juskaite, Ariel Arkins i Sharnee Zoll-Norman prowadziły 18:6. Jeszcze w trakcie pierwszej odsłony CCC powoli próbowało odrabiać straty.

W drugiej pierwsze cztery punkty zdobyły zawodniczki z Gorzowa i prowadziły 32:16, ale CCC poprawiło przede wszystkim obronę co błyskawicznie przyniosło efekty. Coraz lepiej zaczęła radzić sobie Jasmine Thomas, a po akcjach Styliani Kaltsidou po pierwszej połowie polkowiczanki przegrywały zaledwie sześcioma punktami.

W trzeciej kwarcie do remisu doprowadziła Weronika Gajda, a po chwili trafienie Tiffany Hayes dało przyjezdnym prowadzenie! Zespół trenera Dariusza Maciejewskiego nie zamierzał się poddawać i głównie dzięki Laurze Juskaite był ciągle w grze. Kolejny rzut z dystansu Jasmine Thomas ustawił jednak wynik po 30 minutach na 58:56. W ostatniej kwarcie koszykarki CCC zaczęły dominować. Szalała na boisku dalej Thomas, swoje dorzucała Hayes, a niezły fragment miała Kaltsidou. W pewnym momencie ekipa z Polkowic zanotowała serię 13:0, a tego InvestInTheWest Enea nie był już w stanie odrobić.

InwestInThe West Inea Gorzów Wlkp. – CCC Polkowice  64:81 (28:16, 10:16, 18:26, 8:23)

InvestInTheWest Enea: Laura Juskaite 24 (10 zb), Ariel Atkins 19, Julija Rytsikowa 9, Sharnee Zoll-Norman 3 (12 as), Annamaria Prezelj 3, Katarzyna Dźwigalska 2, Kyara Linskens 2, Agnieszka Fikiel 2, Wiktoria Keller 0, Karlina Matkowska 0.