Cerrad po pięciu setach pokonuje Banimex!

Aktualizacja: 13 gru 2014, 23:15
13 gru 2014, 21:01

W meczu 15. kolejki PlusLigi MKS Banimex Będzin podejmował na własnej hali Cerrad Czarnych Radom. Będzinianie, którzy w poprzedni weekend sprawili chyba największą niespodziankę w tegorocznym sezonie polskiej ekstraklasy przerywając serię zwycięstw Skry Bełchatów, podeszli do tego spotkania z wielkim optymizmem. W trochę gorszym nastroju byli za to radomianie, którzy w ostatniej kolejce po ciężkim boju przegrali z Effectorem Kielce 2:3. Cerrad i Banimex spotkali się już raz w tym sezonie. Wówczas radomianie pokonali przed własną publicznością podopiecznych Damiana Dacewicza 3:0.

W dzisiejszym pojedynku ponownie lepszy okazał się Cerrad wygrywając tym raz po ciężkim pojedynku 3:2.

W dwóch pierwszych setach lepsi okazali się gospodarze. Podopieczni Roberta Prygla mieli spore kłopoty zarówno z przyjęciem zagrywki rywali, jak i z przebiciem się przez blok. Będzinianom zaś wychodziło wszystko – byli nie do zatrzymania. Świetna postawa na boisku pozwoliła im na wygranie pierwszej partii 25:19, a drugiej 25:21.

W trzeciej partii “Wojskowym” udało się nawiązać wyrównaną walkę z rywalem. W nerwowej końcówce jednak gospodarze byli już o krok od wygrania meczu, mimo to nie wykorzystali swojej szansy i przegrali trzeciego seta 24:26.

Czwarta partia była równie wyrównana co poprzednia. Dopiero od połowy seta goście zaczęli “odjeżdżać” rywalom, a stało się to w dużej mierze dzięki błędom podopiecznych Damiana Dacewicza. Ostatecznie radomianie przedłużyli swoje nadzieje na wygranie tego spotkania i wygrali czwarta partię 25:20.

Mimo ambitnej walki będzinian na początku ostatniego seta to radomianie okazali się lepsi. Gospodarze nie potrafili przebić się przez blok rywali, a także przyjąć trudnych zagrywek w ich wykonaniu. Ostatecznie przegrali tie-break 8:15, a cały mecz 2:3.

MVP: Daniel Pliński

MKS Banimex Będzin – WKS Cerrad Czarni Radom 2:3 (25:19, 25:21, 24:26, 20:25, 8:15)

MKS: Oczko, Sarnecki, Hunek, Gaca, Hebda, Żuk, Milczarek (libero) oraz Mierzejewski (libero), Pawliński, Kowalski, Warda.

Czarni: Kampa, Bołądź, Ratajczak, Pliński, Westphal, Żaliński, Kowalski (libero) oraz Oivanen, Kędzierski, Grzechnik