Challenge Cup: Pewny awans Azotów do TOP16!

29 lis 2014, 20:38

Piłkarze ręczni Azotów pewnie awansowali do 1/8 rozgrywek Challenge Cup. W rewanżowym spotkaniu puławianie pokonali ubiegłorocznego finalistę tej rywalizacji Metaloplastikę Sabac 32:24. Do sobotniego starcia polski zespół przystępował z sześcioma golami zaliczki.

Jego podopieczni mecz rozpoczęli znakomicie. Puławianie zaskoczyli Serbów wysoką, agresywną obroną, co zaowocowało okazjami do kontrataków. Gospodarze po siedmiu minutach prowadzili już 4:1. Zawodnicy Metaloplastiki potrzebowali trochę czasu, by oswoić się z atmosferą panującą w hali przy Partyzantów. Goście dopiero po kilku minutach wskoczyli na wyższe obroty, a spotkanie się wyrównało.
Różnica dzieląca obie ekipy rosła powoli i konsekwentnie. Puławianie z minuty na minutę grali coraz swobodniej. Serbowie strat zniwelować nie byli w stanie, a duży udział miał w tym między innymi znakomicie dysponowany bramkarz Sebastian Zapora.

Azoty – Metaloplastika 32 :24 (15 :13)

W pierwszym meczu: 26:20 dla KS Azotów.

Azoty: Bogdanov, Zapora – Krajewski 7, Masłowski 5, Kus 4, Kowalik 3, Kosta Savic 3, Skrabania 3, Tarbochia 3, Przybylski 2, Grzelak 1, Sobol 1. Metaloplastika: Arsic – Mitrovic 8, Gruijcic 6, Dragicevic 3, Markovic 3, Obradovic 2, Jezdimirovic 1, Ostojic 1, Pertovic, Delibasic, Milos Savic, Jevtic, Stefanovic, Palevic.
Kary: Azoty – 4. min., Metaloplastika – 6. min.
Sędziowali: Simone Zendali i Stefano Riello (Włochy).