Chorwacja – Polska (13.11). Gdzie i kiedy transmisja? Prekwalifikacje do EuroBasketu 2025

12 lis 2022, 14:44

Przed nami czwarta kolejka prekwalifikacji do EuroBasketu 2025. W tej serii starć będziemy mieli okazję obserwować mecz Chorwacja – Polska. Przeciwnicy naszej drużyny narodowej, póki co, są niepokonani w grupie E. Jednak ekipa pod wodzą trenera Igora Milicicia chce pokrzyżować szyki bałkańskiemu zespołowi, choć w tym składzie będzie trudno o zwycięstwo. Z drugiej strony to dobry sprawdzian dla nowych twarzy w kadrze. Gdzie i kiedy można obejrzeć transmisję potyczki?

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Chorwacja – Polska: prekwalifikacje do EuroBasketu 2025

Wprawdzie Chorwacja to lider grupy E w prekwalifikacjach do EuroBasketu w 2025 roku, ale wcale nie taki wyraźny faworyt niedzielnego pojedynku z Polakami. Na dobrą sprawę trudno wskazać jednoznacznego kandydata do zwycięstwa. W swoim ostatnim spotkaniu ekipa z Bałkanów rozgromiła najsłabszą w grupie Austrię 100:75 i to bez wątpienia nieco wzmocniło morale.

Reprezentacja Polski to jednak nie Austria, ani nawet nie Szwajcaria, którą podopieczni trenera Igora Milicicia pokonali w poprzedniej kolejce 79:64. Oczywiście, to był wymęczony triumf, bo do przerwy Biało-Czerwoni przegrywali przecież 32:37. Natomiast trzecia kwarta w wykonaniu KoszKadry mogła się podobać. W tej partii Polacy zdobyli aż 27 punktów i ograniczyli poczynania oponentów do zaledwie ośmiu “oczek”.

Rywalizacja w Zagrzebiu powinna stać na wyrównanym poziomie, nawet z delikatnym wskazaniem na ferajnę Milicicia. Jeśli reprezentacja Polski odniesie zwycięstwo czterema punktami lub wyżej, wskoczy na pierwszą pozycję w grupie E. Brak Mateusza Ponitki, A.J.’a Slaughtera czy Jeremy’ego Sochana to naturalnie olbrzymie osłabienie. Wierzymy z kolei w Michała Sokołowskiego, Aleksandra Balcerowskiego, Olka Dziewę czy świeżą krew kadrze, czyli Andrzeja Plutę, Szymona Wójcika i Jakuba Nizioła.

Mecz Chorwacja – Polska odbędzie się w niedzielę 13 listopada o godzinie 20:00. Transmisję tego wydarzenia będzie można obejrzeć za pośrednictwem TVP Sport.