Chris Paul synonimem perfekcji! Awanse Suns, Sixers i Mavericks

Aktualizacja: 29 kwi 2022, 10:34
29 kwi 2022, 08:23

Chris Paul trafił wszystkie rzuty w meczu przeciwko New Orleans Pelicans i Phoenix Suns awansowali do półfinału Konferencji Zachodniej. Joel Embiid poprowadził Philadelphię 76ers do wyraźnego zwycięstwa nad Toronto Raptors, zamykającego serię. Natomiast Dallas Mavericks wyeliminowali z play-offów Utah Jazz. Zapraszamy na przegląd wydarzeń minionej nocy w NBA!

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Chris Paul zdobył kolejny kamień milowy

Phoenix Suns pokonali New Orleans Pelicans i wywalczyli awans do następnej rundy play-offów na Zachodzie. Obie drużyny stoczyły niesamowicie zażartą batalię, w której byliśmy świadkami 22 zmian prowadzenia oraz 9 remisów. Podopieczni Monty’ego Williamsa wymusili na rywalach 17 strat piłki, co zaowocowało 25 uzyskanymi “oczkami”.

Chris Paul ponownie dokonał wspaniałej sprawy. Jeden z najlepszych rozgrywających w annałach NBA trafił wszystkie oddane rzuty w meczu. CP3 zdobył kolejny szczyt własnej koszykarskiej góry Rushmore. Lider Suns zdobył 33 punkty (21 w drugiej połowie), wykonując 14/14 celnych prób z pola, posyłając 1/1 za trzy i wykorzystując 4/4 rzuty wolne. Do dorobku dołożył 8 asyst oraz 5 zbiórek. To był jego kamień milowy. Noc Chrisa Paula!

Doncić i Brunson przepychają Mavs do półfinału Zachodu

Luka Doncić do spółki z Jalenem Brunsonem zgromadzili łącznie 48 punktów, co pozwoliło Dallas Mavericks wyeliminować Utah Jazz. Duet znakomicie wspierał z ławki rezerwowych Spencer Dinwiddie, który rzucił 19 “oczek”. Mavs wygrali pierwszą serię w fazie posezonowej od 2011 roku, kiedy sięgnęli po mistrzostwo NBA.

Popisy Embiida i Hardena

Joel Embiid i James Harden poprowadzili Philadelphię 76ers do triumfu nad Toronto Raptors. Kluczowa dla losów rywalizacji okazała się trzecia kwarta spotkania, wygrana przez gości 37:17. Po przerwie przyjezdni nastukali razem aż 70 “oczek”. Joel Embiid zanotował 33 punkty, 10 zbiórek i 3 bloki. Natomiast James Harden rzucił 22 “oczka” oraz rozdał 15 asyst.