Comarch Cracovia – TatrySki Podhale Nowy Targ 5:0 [Relacja tekstowa]

Aktualizacja: 30 gru 2015, 20:29
30 gru 2015, 18:06

Podopieczni Rudolfa Rohacka pokonali nowotarżan 5:0 (1:0,2:0,2:0) i po raz drugi w historii klubu zdobyli Puchar Polski. Krakowianie wytworzyli sobie znaczną przewagę na lodzie. Być może gospodarze turnieju odczuwali w nogach wczorajsze, ciężkie półfinałowe starcie z GKS-em Tychy. Poniżej zamieszczamy relację tesktową ze spotkania finałowego.

Koniec spotkania! Puchar Polski dla Comarch Cracovii!

59′ – Raska ratuje zespół przed utratą szóstej bramki

58′ – kolejna kara dla nowotarżan. Tym razem na ławce kar usiądzie Sebastian Łabuz

57′ – więcej walki o krążek niż składnych akcji bądź strzałów

54′ – przez ponad minutę zobaczymy grę czterech na czterech

53′ – szansa na powiększenie wyniku dla krakowian, gdyż dwie minuty kary otrzymał Jussi Tapio

53′ – kolejne zamieszanie pod bramką Ondreja Raski

51′ – szansa na zdobycie bramki dla nowotarżan niewykorzystana. Dobrze rozegrana akcja, jednak zabrakło wykończenia

48′ – hokeiści Marka Ziętary walczą o zdobycie bramki honorowej, ale nie są w stanie pokonać Rafała Radziszewskiego

46′ – krakowianie w dalszym ciągu okupują tercję obronną nowotarżan

45′ – Kacper Guzik w doskonałej sytuacji nie pokonuje Ondreja Raskę

43′ – pokaz umiejętności Macieja Urbanowicza! To drugie trafienie 29-letniego podczas dzisiejszego wieczoru

41′ – czwarty gol Cracovii! Krystian Dziuboński zdobywa bramkę! Bramkarz Raska był bez szans

41′ – początek trzeciej tercji

Koniec drugiej części spotkania. Krakowianie są na dobrej drodze ku zdobyciu drugiego w historii klubu Pucharu Polski.

40′ – wykluczenie dla TatrySkiego. Jarmo Jokila otrzymuje dwie minuty

37′ – trzeci gol Cracovii! Tym razem na listę strzelców wpisuje się Maciej Urbanowicz!

37′ – krakowianie coraz to więcej uderzają na nowotarską bramkę. Podhalanie mocno cofnięci

35′ – udane interwencje jednego i drugiego golkipera

33′ – strzał Kaplicy, Raska z problemami, ale złapał krążek

31′ – dobre uderzenie Bryan’a McGregora, ale kolejny raz udaną interwencją popisuje się Radziszewski

31′ – kara dla krakowian. Dwie minuty otrzymał Rafał Dutka

29′ – masa szczęścia po stronie podopiecznych Rudolfa Rohacka. Napastnik Podhala miał odkrytą bramkę, ale nie trafił dobrze w krążek

28′ – krążek po strzale Wielkiewicza mija bramkę krakowian

28′ – Damian Kaplica uderza, świetna interwencja Ondreja Raski

26′ – Podhalanie wzięli się za odrabianie strat, ale na razie nie znaleźli sposobu na pokonanie Rafała Radziszewskiego

25′ – z niebieskiej linii uderza Ałeksiuk, bramkarz Cracovii broni

23′ – gol dla Cracovii! Bramkę zdobywa Damian Słaboń!

22′ – dobra akcja Grzegorza Pasiuta. Zaraz po akcji hokeisty Cracovii, do ataku ruszyli nowotarżanie, oddali strzał, ale udaną interwencją popisuje się Radziszewski

21′ – Zaczynamy drugą tercję! I znowu wznowienie dla podopiecznych Rudolfa Rohacka

Koniec pierwszej tercji. Krakowianie prowadzą 1:0 po bramce Rompkowskiego z 3. minuty. Wracamy za 15 minut!

19′ – Guzik próbował zaskoczyć, ale Raska dobrze ustawiony

18′ – kontra krakowian. Jednak Strzał Dziubińskiego niecelny

18′ – groźny strzał Jokili. Fiński gracz jest chyba na razie najgroźniejszym wśród “szarotek”

17′ – pierwsze gra w przewadze w tym meczu. Na ławkę kar, za przeszkadzanie, powędrował hokeista Cracovii Maciej Urbanowicz

16′ – kary za niesportowe zachowania. Gra wciąż toczy się 5 na 5

16′ – kontra gospodarzy, ale nieporozumienie Wronki oraz McGregora i sędziowie odgwizdali spalonego

15′ – w końcu coś dzieje się pod bramką krakowian

15′ – teraz z kolei Zapała miał dobrą sytuację, ale Radziszewski udanie broni

14′ – bramkarz nowotarżan znowu ratuje swój zespół przed utratą drugiej bramki

14′ – tym razem rajd Damiana Kaplicy, kolejna interwencja Raski

13′ – indywidualna akcja Kacpra Guzika zakończona strzałem na bramkę

12′ – piękna kontra krakowian i jeszcze piękniejsza interwencja Ondreja Raski. Krakowianie jechali trójką zawodników na jednego obrońcę

11′ – Urbanowicz po raz kolejny groźny dla gospodarzy, ale czujny Raska

10′ – niewykorzystane dwie szanse krakowian na podwyższenie wyniku

9′ – Jokila miał doskonałą okazję do wyrównania, ale fantastyczną interwencją popisuje się Radziszewski

8′ – Kapica strzela, krążek mija bramkę “szarotek”

8′ – Karol Kisielewski uderza, ale Ondrej Raska stał na posterunku

6′ – podopieczni Marka Ziętary nieco zaskoczeni tą utraconą bramką. Krakowianie znowu w tercji obronnej gospodarzy

4′ – zamieszanie pod bramką nowotarżan, ale na szczęście dla gospodarzy bez większych konsekwencji

3′ – gol dla Cracovii! Mateusz Rompkowski uderzył z niebieskiej linii i pokonał Ondreja Raskę

3′ – strzał Różańskiego, ale kolejna interwencja Radziszewskiego

2′ – pierwsza udana interwencja Rafała Radziszewskiego

2′ – świetnie zapowiadała się akacja nowotarżan, ale dalsze jej kontynuowanie uniemożliwił spalony

1′ – pierwszy strzał w tym meczu Patryka Svitany

1′ – Zaczynamy! Pierwsze wznowienie wygrywają krakowianie

Strona odświeża się automatycznie co 60 sekund!
(jeśli strona nie odświeży się przez kilka minut prosimy zrobić to ręcznie, następnie
czynność ponownie będzie wykonywana automatycznie)