Strona główna Koszykówka 2 liga męska Wielki come back sezonu w PLK!

Wielki come back sezonu w PLK!

0
Michał Ignerski / fot. PLK

Choć oficjalnie karierę zakończył w 2016 roku to przed kilkoma tygodniami pojawił się w składzie drugoligowej ekipy AZS Basket Nysa. Teraz podpisał kontrakt z Anwilem Włocławek. Tak tak, Michał Ignerski ponownie w ekstraklasie.

W barwach drugoligowej drużyny AZS Basket Nysa – zdobywał w nich średnio 32 punkty, 11 zbiórek i 2,8 asysty.

W swojej bogatej karierze skrzydłowy występował w Portugalii, Hiszpanii, Turcji, Rosji, we Włoszech oraz Francji. W Polsce grał w AZS Lublin, SMS Warka, Śląsku Wrocław oraz w Anwilu Włocławek. W sezonie 2015/2016 zdobywał średnio 15,4 punktu, 4,5 zbiórki i 1,3 asysty na mecz.

Był też reprezentantem Polski – m.in. na EuroBasketach w 2009 i 2013 roku.

Gdy wróciłem do gry w II lidze i poczułem piłkę w rękach, przyszło mi do głowy, że mógłbym pograć o wyższe cele. Zbiegło się to z telefonem od trenera Igora Milicicia, który notabene kontaktował się ze mną kilkukrotnie w poprzednich latach. Ja ze swojej strony mogę zapewnić, że zrobię wszystko, aby dojść do optymalnej formy i możliwie najbardziej pomóc zespołowi na boisku, jak i poza nim – mówi na oficjalnej stronie zespołu Michał Ignerski.

Skrzydłowy zapowiada również, że kwotę kontraktu z Anwilem przeznaczy na cele charytatywne na rzecz potrzebujących dzieci.

 

Michał Ignerski w 2009 roku….

I debiut Michała w 2006 roku w barwach hiszpańskiego Caja San Fernando…

Komentarze