COPERNICUS CUP: 400m mężczyzn – Pavel MASLAK niepokonany w Toruniu

6 lut 2019, 20:49

Czeski mistrz świata w biegu na 400m w hali – Pavel MASLAK – został zwycięzcą tej konkurencji podczas Copernicus Cup zaliczanego do cyklu World Indoor Tour. Podobnie, jak w przypadku kobiet, rozegrano dwie serie biegów.

MASLAK pokonał dwa okrążenia w czasie 46,19  i w końcowej klasyfikacji wyprzedził zwycięzcę pierwszej serii Amerykanina Nathana STROTHERA – 46,32 oraz Słoweńca Lukę JANEZICA, który wprawdzie przybiegł tuż za czeskim mistrzem w drugiej serii biegu, ale finalnie uzyskał gorszy czas od STROTHERA i dlatego zajął trzecie miejsce z czasem 46,46. Najlepszy z Polaków – Karol ZALEWSKI był czwarty (46,67) – trzeci w pierwszej serii, a piąte miejsce zajął drugi w pierwszej serii Rafał OMELKO – 47,24.