Ewa Swoboda najszybsza na świecie. Genialny start Polki podczas Copernicus Cup

Aktualizacja: 6 lut 2024, 22:05
6 lut 2024, 19:54

Ewa Swoboda wygrała bieg na 60 metrów podczas mityngu Copernicus Cup w Toruniu. Polka osiągnęła rewelacyjny czas 7.01, który jest najlepszym światowym rezultatem w tym sezonie. W tym samej rywalizacji siódmą lokatę zajęła Kryscina Cimanouska, natomiast ósma była Magdalena Stefanowicz.Copernicus Cup: Ewa Swoboda wygrywa trzeci mityng z rzędu

Ewa Swoboda w tym sezonie jest w kapitalnej formie. Polka w 2024 roku zdążyła już wygrać Orlen Cup w Łodzi, gdzie w biegu na 60 metrów osiągnęła wynik 7.04. Nasza lekkoatletka znakomicie spisała się również podczas mityngu w czeskiej Ostrawie. Tam osiągnęła nieco słabszy wynik (7.07), ale również dobiegła do mety na pierwszym miejscu.

Teraz Swoboda potwierdziła swoje wielkie aspiracje podczas mityngu Orlen Copernicus Cup. W Toruniu Polka wygrała rywalizację na 60 metrów. Biało-czerwona lekkoatletyka na metę wpadła z wynikiem 7.01. To najlepszy czas osiągnięty na całym świecie w 2024 roku.

Drugie miejsce podczas Orlen Copernicus Cup zajęła Włoszka Zaynab Dosso, która na metę wpadła z rezultatem 7.02. Trzecia była Shashalee Forbes z Jamajki. Nieco gorzej w finale poszło dwóm innym Polkom. Kryscina Cimanouska była siódma (7.26), natomiast ósma dobiegła Magdalena Stefanowicz (7.28).Najważniejsze zimowe starty jeszcze przed Polką. Swoboda będzie jedną z faworytek do wygrania halowych mistrzostw świata w Glasgow. Zmagania w Szkocji odbędą się na początku marca.

Wielki pech Dominika Kopcia. Z toru znoszono go na noszach [WIDEO]

Źródło:polski-sport.pl

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA