Strona główna Bez kategorii Copernicus Cup: Najlepsze wyniki w sezonie Jaszczuka i Kobielskiego

Copernicus Cup: Najlepsze wyniki w sezonie Jaszczuka i Kobielskiego

0
foto: zimbio.com

Zakończyły się także dzisiejsze konkursy skoku w dal i skoku wzwyż mężczyzn. W obu konkursach mieliśmy najlepszych Polaków. W skoku w dal Tomasz Jaszczuk zajął 3. miejsce z wynikiem 7.87 metrów, co jest jego najlepszym rezultatem w sezonie. W skoku wzwyż Norbert Kobielski i Sylwester Bednarek z wynikiem 2.20 metrów uplasowali się ex-aequo na drugim miejscu.

Nie były to wyjątkowo porywające konkurencje w wykonaniu Polaków. O ile w skoku w dal Tomasz Jaszczuk powoli się rozkręca i poprawia się ze startu na start, o tyle o skoczków wzwyż, a zwłaszcza o jednego- Sylwestra Bednarka możemy się martwić. Forma Bednarka jest bardzo nierówna. Dzisiejszym występem po raz kolejny (po Orlen Cup w Łodzi) pokazał się ze słabej strony. Mamy nadzieję, że Sylwester odnajdzie formę i zdąży uzyskać minimum na Halowe Mistrzostwa Europy. Najlepszą okazją do uzyskania minimów będą Halowe Mistrzostwa Polski, które już za tydzień także w Arenie Toruń.

Zwycięzcami dzisiejszych konkursów byli Juan Miguel Echevarria  w skoku w dal pobił rekord mityngu skacząc 8.12 metrów, oraz Ilya Ivanyuk w skoku wzwyż z wynikiem 2.20 metrów.

Komentarze