Strona główna Bez kategorii Copernicus Cup: Wygrane Dutkiewicz i Ortegi. Przyzwoite biegi Siciarz i Czykiera w...

Copernicus Cup: Wygrane Dutkiewicz i Ortegi. Przyzwoite biegi Siciarz i Czykiera w finałach biegu na 60 metrów przez płotki

0
9. Memoriał Kamili Skolimowskiej 22.08.2018 r. Chorzów, Stadion Śląski

W finałowym biegu na 60 metrów przez płotki kobiet zwycięstwo odniosła Pamela Dutkiewicz z czasem 7.95 sekund. Lepszą z Polek w finale okazała się Klaudia Siciarz zajmując 7. miejsce z czasem 8.07. Natomiast w biegu mężczyzn wygraną odniósł Orlando Ortego przekraczając metę z czasem 7.49 sekund, co jest wyrównanym najlepszym rezultatem list światowych. Lepszy z Polaków- Damian Czykier z czasem 7.74 sekund zajmuje 5. miejsce.

W bardzo wyrównanym biegu finałowym Pań Polki zaprezentowały się solidnie, jednak nie odegrały kluczowych ról. Klaudia Siciarz zajęła 7. miejsce z czasem 8.07 sekund. Druga z naszych reprezentantek Karolina Kołeczek zajęła 8. miejsce z czasem 8.10 sekund. Możemy śmiało powiedzieć, że przy odrobinie większej ilości szczęścia w przyszłych startach możemy oczekiwać wspaniałych rezultatów naszych płotkarek.

W biegu finałowym mężczyzn także mieliśmy dwóch naszych reprezentantów. Damian Czykier potwierdza minimum na Halowe Mistrzostwa Europy czasem 7.74 sekund uplasował się dziś na 5. miejscu. 8. lokatę w finale zajął Artur Noga, który dziś pobiegł 7.87 sekund.

Komentarze