Copernicus Cup: Znakomity czas Lewandowskiego w biegu na 1500 metrów

15 lut 2018, 18:31

Dobrze z punktu widzenia polskich fanów rozpoczął się mityng Copernicus Cup, który odbywa się w Toruniu. W pierwszej konkurencji, jaką był bieg na 1500 metrów mężczyzn drugie miejsce zajął Marcin Lewandowski.

31-letni Polak przebiegł dystans w czasie 3:37.67, co jest dziewiątym czasem na światowych listach trwającego sezonu. Jednak Lewandowski musiał uznać wyższość 20-letniego Etiopczyka Teresa Tolosa, który był szybszy zaledwie o 26 setnych sekundy. Podium uzupełnił Czech Jakub Holusa (3:37.91).

Na szóstej pozycji sklasyfikowany został Grzegorz Kalinowski (3:40.42), siódmy był Roman Kwiatkowski (3:42.45), a biegu nie ukończyli Patryk Sieradzki i Bartosz Kotłowski.

Mityng Copernicu Cup zaliczany jest do prestiżowego cyklu IAAF World Indoor Tour.