PP: Cracovia lepsza w Sosnowcu

Aktualizacja: 27 paź 2015, 23:51
27 paź 2015, 22:38

Drugie dzisiejsze ćwierćfinałowe spotkanie Pucharu Polski, pomiędzy pierwszoligowym zespołem Zagłębia Sosnowiec a drużyną Cracovii zakończyło się zwycięstwem przyjezdnych 2 do 1 (1:1). Bramkę na wagę zwycięstwa drużyna z Krakowa zdobyła w doliczonym czasie gry.

Obie ekipy rozpoczęły spotkanie asekuracyjnie, chcąc poznać rywala. Szybciej ta sztuka udała się drużynie gości. W 22. minucie po dobrym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Cetnarskiego  głową piłkę do siatki wpakował Covilo. Drużyna gości choć prowadziła w tym spotkaniu nie przestała zagrażać bramce rywala. W 37. minucie dobrym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Jendrisek, natomiast czujnie w bramce zachował się Fabisiak. W końcówce pierwszej połowy aktualnemu liderowi pierwszej ligi udało się wyrównać stan gry. W 41. minucie znakomicie w polu karnym zachował się Fidziukiewicz, który doskoczył do odbitej piłki jak rasowy lis pola karnego. Napastnik Zagłębia umieścił piłkę w siatce uderzając z najbliższej odległości. Błąd w tej sytuacji popełnił Krzysztof Pilarz, który “wypluł” strzał Dawida Ryndaka zza pola karnego.

Krakowianie tuż po wznowieniu gry mieli okazję do ponownego wyjścia na prowadzenie, lecz strzał z najbliższej odległości Wdowiaka z trudem wybronił Fabisiak. W 66. minucie znakomitą okazję do strzelenia bramki mieli miejscowi. W pole karne przedarł się Ryndak Pomocnik Zagłębia uderzył z dość ostrego kąta na długi słupek ale interweniujący Pilarz sparował piłkę po za linię końcową. Kolejną świetną okazję do zdobycia bramki miał zawodnik z Krakowa Rakels, uderzył on piłkę z woleja futbolówkę przed siebie odbił Fabisiak, ale na posterunku był Sierczyński, który uprzedził Jendriška i wybił piłkę na róg. W doliczonym czasie gry Krakowian było stać na wyprowadzenie jeszcze jednego ataku jak się okazało decydującego. Po dokładnym dośrodkowaniu Dąbrowskiego piłkę głową do siatki skierował Rakels, tym samym ustalając wynik na 1 do 2.

Zagłębie Sosnowiec – Cracovia 1:2 (1:1)
22′ Covilo, 41′ Fidziukiewicz, 91′ Rakels

Składy:

Zagłębie Sosnowiec: Fabisiak – Sierczyński, Markowski, Sołowiej (78. Budek), Udovicić – Ryndak, Dudek, Matusiak, Pribula – Fidziukiewicz, Arak.

Cracovia: Pilarz – Covilo, Cetnarski (85. Zejdler), Wołąkiewicz, Wójcicki (36. Wdowiak), Polczak (65. Dąbrowski), Rymaniak, Santos, Budziński, Jendrisek, Rakels.