NBA: Czarodzieje zgasili Słońca, Gortat znów jednym z liderów! [WIDEO]

22 lis 2016, 09:13

Washington Wizards z Marcinem Gortatem w składzie pokonali 106:101 Phoenix Suns, notując swoje czwarte zwycięstwo w obecnym sezonie NBA. Do triumfu w Verizon Center poprowadził Czarodziei Bradley Beal, który rzucił rekordowe w jego dorobku 42 punkty!

Drużyna Scotta Brooksa zaczęła spotkanie w następującym zestawieniu:

Do przerwy gracze ze stolicy USA kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie i schodzili do szatni przy wyniku 50:46. Tymczasem trzecia kwarta należała już do zawodników Suns, którzy wygrali tę część meczu 34:25 i wysforowali się na prowadzenie 80:75 przed decydującą odsłoną tego starcia. Ostatnia “ćwiartka” należała jednak do gospodarzy, którzy rozstrzygnęli ją na swą korzyść 31:21, zamykając wynik pojedynku rezultatem 106:101.

Klasą dla siebie był Bradley Beal. 23-letni rzucający obrońca zdobył aż 42 oczka (14/22 z gry, w tym 5/10 zza łuku i 9/11 rzuty wolne) i maił 4 zbiórki. Swoje zrobił też as Wizards – John Wall, uzyskując 18 punktów, 15 asyst i 4 zbiórki. “Polish Machine” przebywał na parkiecie 38 minut i kolejny raz nie zawiódł, będąc jednym z liderów Washington Wizards. Gortat zdobył 10 punktów (5/9 rzutów z gry) i dołożył do tego 13 zbiórek, asystę oraz blok. To było już ósme double-double Polaka w tym sezonie i jednocześnie 185. taki wyczyn w karierze.

Po wygranej z Phoenix stołeczny team z ujemnym bilansem 4-9 znajduje się dopiero na 13. miejscu w Konferencji Wschodniej. Kolejnym przeciwnikiem Wizards będzie zespół Orlando Magic a mecz odbędzie się w najbliższą sobotę o 1 w nocy polskiego czasu.

Washington Wizards – Phoenix Suns 106:101 (26:20, 24:26, 25:34, 31:21)

(Beal 42, Wall 18, Gortat 10 – Booker 30, Bledsoe 29, Len 11)