Czechy znów lepsze od reprezentacji Polski

Aktualizacja: 17 sie 2019, 12:52
16 sie 2019, 20:24

Podopieczni trenera Mika Taylora po raz kolejny w niedługim odstępie czasu, musieli uznać wyższość rywala z Czech. Tym razem reprezentacja Polski została pokonana w meczu otwarcia towarzyskiego turnieju w Hamburgu.

Reprezentacja Polski od początku spotkania nie radziła sobie w grze obronnej. Pomimo tego, że w pierwszych minutach udało nam się wyprowadzić kilka składnych akcji, to Czesi zaczęli od prowadzenia 18:11. Polska przed zakończeniem pierwszej kwarty zdołała zmniejszyła stratę o zaledwie jeden punkt.

Gra naszej kadry nieco poprawiła się po wejściu na parkiet graczy z ławki. Sygnał do ataku dał Michał Sokołowski, który szybko zdobył 8 punktów. Na 5 minut przed zakończeniem pierwszej połowy, podopieczni trenera Mika Taylora zbliżyli się do naszych południowych sąsiadów na dystans 1 punktu. Finalnie jednak po drugiej kwarcie przewaga naszych rywali wzrosła do 13 punktów.

Czesi na tle reprezentacji Polski wyglądali o niebo lepiej pod względem fizyczności, co w niektórych akcjach przekładało się na bardzo łatwe punkty. Świetnie dysponowany był w tym spotkaniu Vojtech Hruban, który do przerwy miał już na swoim koncie 20 punktów.

Druga odsłona spotkania nie przyniosła wielu zmian. Czesi podbudowani dobrą grą z pierwszych dwudziestu minut, w trzeciej kwarcie powiększali swoją przewagę, która w pewnym momencie wynosiła 20 punktów.

Dużo na swoje barki brał najjaśniejszy punkt reprezentacji Polski, czyli Michał Sokołowski, który zdobył w dzisiejszym spotkaniu 22 punkty. Pierwsze minuty w meczach kontrolnych dostał AJ Slaughter, który jeszcze jednak nie jest w szczytowej formie, zdobył 8 punktów.

W ostatniej kwarcie Polska powoli i ambitnie odrabiała straty. Jednak Czesi na ostatnie minuty wyszli na parkiet drugim garniturem. Biało-czerwoni zbliżali się do naszych rywali, jednak w końcówce nasi rywale dopilnowali by nie wypuścić zwycięstwa z rąk.

Jutro nasza reprezentacja zagra przeciwko reprezentacji Węgier, początek spotkania o godzinie 17:30.

Czechy – Polska 96:86 (28:22, 26:19, 22:20, 20:25)

Czechy: Vojtech Hruban 26, Patrik Auda 14, Ondrej Balvin 13, Tomas Satoransky 12, Jaromir Bohacik 7, Blake Schilb 6, Tomas Vyoral 5, Martin Peterka 5, Pavel Pumprla 4, Martin Kriz 2, Jakub Sirina 2.

Polska: Michał Sokołowski 22, Mateusz Ponitka 14, Karol Gruszecki 11, Adam Waczyński 10, AJ Slaughter 8, Damian Kulig 6, Łukasz Kolenda 4, Adam Hrycaniuk 4, Aleksander Balcerowski 3, Dominik Olejniczak 2, Aaron Cel 2, Łukasz Koszarek 0.