Dąbrowa Górnicza Basket Cup: Anwil Włocławek ostatnim półfinalistą Pucharu Polski

19 lut 2016, 22:49

Anwil Włocławek nie bez problemów pokonał drużynę Polfarmexu Kutno 75:66 w meczu ćwierćfinałowym turnieju Dąbrowa Górnicza Basket Cup o Puchar Polski koszykarzy.

Pierwsze minuty spotkania były dość wyrównane. Obie ekipy grały zachowawczo nie chcąc na początku spotkania popełnić jakiś głupich błędów. Szybciej z parkietem zaznajomili się koszykarze Anwilu, którzy po dobrej grze w obronie prowadzili po pierwszej kwarcie 22:16.

W drugiej kwarcie to zawodnicy z Kutna przejęli inicjatywę. Grali bardzo skutecznie co pozwoliło im na szybkie odrobinie strat. W połowie drugiej ćwiartki drużyna Polfarmexu po raz drugi wyszła na prowadzenie za sprawą celnego rzutu za trzy Johnsona. Koszykarze z Kutna do końca połowy utrzymali prowadzenie (33:37).

Po wznowieniu gry dwie minuty wystarczyły koszykarzom z Włocławka na to aby ponownie wyjść na prowadzenie w tym ćwierćfinale. Od tego momentu kibice zgromadzeni w hali w Dąbrowie Górniczej oglądali bardzo wyrównane spotkanie. Obie ekipy chcąc awansować do finału walczyły o każdą piłkę. Jednak końcówkę trzeciej kwarty lepiej rozegrali koszykarze Anwilu i to oni prowadzili przed ostatnimi dziesięcioma minutami 56:52.

Początek ostatniej kwarty świetnie rozegrała drużyna z Włocławka. Grali bardzo dobrze w defensywie co powodowało, iż koszykarze z Kutna musieli oddawać rzuty z nieprzygotowanych pozycji. Natomiast ekipa Anwilu bez problemów zdobywała kolejne punkty. Taka kolej rzeczy pozwoliła im powiększenie swojej przewagi, która w pewnym momencie wynosiła już trzynaście punktów. Drużyna z Kutna po mimo starań nie zdołała odrobić start, tym samym drużyna Anwilu Włocławek awansowała do półfinału turnieju.

Anwil Włocławek jest ostatnim półfinalistą tegorocznych rozgrywek o Puchar Polski. W półfinale drużyna z Włocławka zmierzy się ze Stelmetem Zielona Góra. Początek spotkania o godzinie 18:00.

Anwil Włocławek 75:66 Polfarmex Kutno (22:16, 11:21, 23:15, 19:14)

Składy:

Anwil Włocławek: 2. Stelmach, 6. Skibniewski, 7. Bristol, 8. Chyliński, 9. Łączyński, 11. Dmitriew, 21. Diduszko, 23. Oguchi, 24. Tomaszek, 25. Jelinek, 33. Andjusić

Polfarmex Kutno: 6. Jarecki, 7. Grochowski, 8. Malczyk, 11. Wołoszyn, 13. Gabiński, 15. Bartosz, 21. Fraser, 23. Parker, 24. Zyskowski, 65. Johnson