sobota, 13 sierpnia, 2022

Damian Kulig przejdzie do ligi hiszpańskiej!

Środkowy aktualnego mistrza Polski Damian Kulig po kończący się sezonie prawdopodobnie zmieni klub. Według „gazety Wyborczej” reprezentant kraju trafi do hiszpańskiej Valencii BC! 

O Kuligu zrobiło się głośno po dobrych występach w tegorocznej edycji Euroligi. Już wtedy mówiono, że w najbliższej przyszłości zawodnik Turowa Zgorzelec, może zmienić drużynę na taką, która występuje w dużo silniejszej lidze. 27-latek przez pewien okres był najlepiej punktującym najlepszych rozgrywek w Europie.

Od pewnego czasu pojawiają się informacje o zainteresowaniu klubów z Niemiec, Włoch, Rosji, Izraela czy Turcji. Fenerbahce Stambuł chciało nawet wykupić kontrakt Polaka, oferując 200 tysięcy euro. Włodarze Turowa jednak nie zgodzili się na taką ofertę uzasadniając, że Kulig jest im potrzebny w walce o obronę mistrzowskiego tytułu TBL.

Transfer do Valencii CB jest już niemal przesądzony, mimo że oficjalne informacje na ten temat jeszcze się nie pojawiły. Ten hiszpański klub zajmuje obecnie piąte miejsce w lidze ACB i ma zapewniony udział w fazie Play Off

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA