Dawid Kownacki ma nowy klub. Wraca do Bundesligi

Dawid Kownacki ponownie zagra w najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech. Werder Brema oficjalnie poinformował, że 26-latek podpisał kontrakt z klubem. Oznacza to, że Polak wraca do Bundesligi po trzech sezonach przerwy. 

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Dawid Kownacki kończy swoją przygodę w Duesseldorfie

Dawid Kownacki rozgrywa w barwach Fortuny Duesseldorf fantastyczny sezon. Polak w bieżącej kampanii strzelił już 14 bramek, do których dołożył 10 asyst. Więcej na boiskach 2. Bundesligi biegać jednak nie będzie. Właśnie podpisanie z nim kontraktu potwierdził Werder Brema.

Cieszymy się, że udało nam się przekonać Dawida do naszej koncepcji i że zdecydował się dołączyć do Werderu. Wiedzieliśmy, że inne kluby w Bundeslidze też starają się go pozyskać. Jesteśmy przekonani, że wzbogaci nas swoimi umiejętnościami ofensywnymi – powiedział Clemens Fritz, szef skautingu Werderu Brema.

Kownacki do Werderu trafićna zasadzie wolnego transferu. Jego kontrakt z Fortuną wygasa wraz z końcem sezonu 2022/23. Jego nowa drużyna aktualnie plasuje się na 12, miejscu 1. Budesligi.  W szeregach niemieckiego zespołu aktualnie gra lider klasyfikacji strzelców tych rozgrywek, czyli Niclas Fullkrug, który zdobył już 16 bramek.

W mediach pojawiły się doniesienia, że ten może zostać jednak latem sprzedany do innego klubu. Ponadto nowa drużyna Kownackiego zazwyczaj gra z dwójką napastników, więc 26-latek może równie dobrze zająć miejsce obok swojego bardziej doświadczonego kolegi.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Wyjaśniła się przyszłość Michała Karbownika. “Drzwi są zamknięte”

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA