Debiutancki gol Kamińskiego z Bayernem. Polak najlepszym piłkarzem Wolfsburga

Aktualizacja: 6 lut 2023, 22:59
6 lut 2023, 08:21

Jakub Kamiński doczekał się premierowego trafienia na boiskach Bundesligi. Reprezentant Polski trafił do siatki w przegranym 2:4 meczu z Bayernem Monachium i choć na boisku pojawił się w 30. minucie, był najlepszym zawodnikiem Wolfsburga w tym starciu.

Drużyna Wolfsburga ma za sobą udaną pierwszą część sezonu. Uzyskane w niej wyniki sprawiły, że znalazła się w strefie europejskich pucharów, a do tego notowała znakomitą serię meczów bez porażki, która trwała niemal trzy miesiące. Początek nowego roku nie jest jednak dla niej łatwy.

Ładna akcja i premierowy gol Kamińskiego

W niedzielne popołudnie zespół prowadzony przez Niko Kovaca grał na własnym stadionie z Bayernem Monachium. Tym razem Jakub Kamiński nie pojawił się w wyjściowym składzie. Trener ekipy z Volkswagen Arena posadził Polaka na ławce rezerwowych, a w jego miejsce desygnował do gry obrońcę Maxence’a Lacroixa.

Szybko się okazało, że nie był to udany ruch. Już po 20 minutach Bawarczycy prowadzili bowiem aż 3:0. Dwukrotnie do siatki trafiał Kingsley Coman, a trzecie trafienie dołożył Thomas Mueller, dzięki czemu lider tabeli Bundesligi bardzo szybko wyszedł na wyraźne prowadzenie.

Kovac dostrzegł, że wybrana przez niego taktyka na to spotkanie nie daje skutków i już w 30. minucie zdjął z boiska Lacroixa, którego zastąpił właśnie Kamiński. Na efekty nie trzeba było długo czekać – w 44. minucie Polak efektownie wbiegł w pole karne i ładnym strzałem pokonał Yanna Sommera.

Kamiński najlepszy w ekipie Wolfsburga

Od początku drugiej połowy gospodarze mieli wyraźną przewagę, a do tego w 54. minucie drugą żółtą kartkę obejrzał Joshua Kimmich, dzięki czemu Wolfsburg grał w przewadze. W 73. minucie do siatki trafili jednak goście, a to za sprawą Jamala Musiali. Drużynę Niko Kovaca było stać już tylko na jedną odpowiedź – w 81. minucie rozmiary porażki na 2:4 zniwelował Mattias Svanberg.

Wprowadzony na boisko w 30. minucie Jakub Kamiński był najlepszym piłkarzem Wolfsburga w tym spotkaniu. Serwis WhoScored.com wystawił mu za ten występ ocenę 7.69. Drugą najwyższą notę uzyskał strzelec drugiej bramki – grę Svanberga oceniono na 7.54.

Wolfsburg tym samym zanotował drugą ligową porażkę z rzędu (przed tygodniem 1:2 z Werderem) i aktualnie z dorobkiem 29 punktów zajmuje siódme miejsce w tabeli. Bayern z kolei nie dał się wyprzedzić Unionowi Berlin i z 40 punktami na koncie zajmuje pierwsze miejsce.

Fatalny mecz Polaków w „polskim meczu” w Serie A. Napoli coraz bliżej tytułu [WIDEO]