Denver Nuggets mistrzami NBA! Pierwszy tytuł w historii klubu

13 cze 2023, 09:12

Koszykarze Denver Nuggets sięgnęli po pierwsze w historii mistrzostwo NBA. W piątym meczu decydującym o końcowym rozstrzygnięciu wygrali przed własną publicznością 94:89 z Miami Heat, wygrywając serię play off 4:1. MVP finałów został wybrany Nikola Jokić.

Historyczny moment w NBA

W piątym finałowym starciu koszykarze Denver Nuggets w wielu aspektach spisywali się niezbyt dobrze. W trzech pierwszych kwartach zdołali oddać zaledwie dwa celne rzuty za trzy punkty spośród 22. Do tego wykorzystali tylko 13 z 23 rzutów wolnych. Z tego powodu Heat miało sporą przewagę.

Mimo sporych mankamentów w grze, na początku czwartej kwarty Denver Nuggets wyszli na prowadzenie i choć na dwie minuty przed końcem meczu je stracili, ostatecznie to oni cieszyli się ze zwycięstwa. W ostatnich sekundach rzucili sześć punktów i triumfowali 94:89, sięgając po pierwszy w historii tytuł.

Denver Nuggets vs Miami Heat 94:89 (22:24, 22:27, 26:20, 24:18)

Nikola Jokić MVP finałów

Najbardziej wartościowym koszykarzem finałów (MVP), bez zaskoczenia, został wybrany Nikola Jokić. W decydującym meczu Serb zanotował 28 punktów, trafiając 12 z 16 rzutów z gry, a także 16 zbiórek. Aż 10 punktów zdobył w czwartej kwarcie. W pięciomeczowej serii średnio uzyskiwał 30,2 pkt przy skuteczności z gry 58 proc., 14 zbiórek oraz 7,2 asysty.

W rywalizacji do pięciu zwycięstw Denver Nuggets byli zdecydowanie lepsi. Triumfowali 104:93, 109:94, 108:85 i 94:89. Koszykarze Miami Heat wygrali tylko raz – 111:108.

Koszykarze Śląska Wrocław nie odpuszczają. Wygrali z Kingiem Szczecin i wciąż mogą zgarnąć tytuł