Derby Italii w cieniu skandali. Afera, trzy czerwone kartki i remis 1:1 [WIDEO]

5 kwi 2023, 07:56

Wielkie emocje towarzyszyły pierwszemu spotkaniu w półfinale Pucharu Włoch pomiędzy Juventusem i Interem. Mecz zakończył się remisem 1:1, a w samej końcówce arbiter pokazał aż trzy czerwone kartki, które były skutkiem zamieszania, jakie wywiązało się na murawie.

19 marca obie ekipy mierzyły się ze sobą w ramach 27. kolejki Serie A. Wówczas Juventus wygrał na wyjeździe 1:0 po bramce Filipa Kosticia, ale najwięcej działo się w doliczonym czasie gry. Szamotanina i wielkie napięcie sprawiły, że czerwone kartki obejrzeli Danilo D’Ambrosio i Leandro Paredes.

Pierwszy półfinał na remis

Wtorkowy pojedynek w półfinale Pucharu Włoch również stał na wysokim poziomie emocjonalnym, a dowodem tego również były wydarzenia z samej końcówki spotkania. Zanim jednak doszło do afer, zobaczyliśmy dwie bramki.

W 83. minucie Juan Cuadrado wykończył składną akcję Juventusu, pokonując Samira Handanovicia mocnym strzałem z prawej strony pola karnego. W czwartej minucie doliczonego czasu gry Bremer zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym, za co arbiter słusznie wskazał na jedenastkę, którą na gola zamienił Romelu Lukaku.

Afera w końcówce

Tuż po doprowadzeniu do wyrównania Lukaku zaczął prowokować kibiców gospodarzy, na skutek czego na murawie wywiązała się afera. Belg został ukarany za swoje zachowanie czerwoną kartką. Niewykluczone, że sprawa ta będzie miała swój dalszy bieg – na nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych słychać, jak kibice “Starej Damy” w rasistowski sposób odnosili się do napastnika Interu.

Na tym jednak nie koniec emocji. Już po końcowym gwizdku doszło do kolejnej szarpaniny, a w roli głównej byli Juan Cuadrado i Samir Handanović. Kolumbijczyk dał się ponieść emocjom i w trakcie wymiany uprzejmości uderzył rywala pięścią. Obaj również zostali ukarani czerwonymi kartkami.

Remis 1:1 w pierwszym meczu sprawia, że kwestia awansu do finału wciąż jest otwarta. Rewanżowy pojedynek pomiędzy Interem i Juventusem odbędzie się 26 kwietnia.