Derby trójmiata dla Asseco Arki

Aktualizacja: 18 sty 2023, 11:38
4 paź 2019, 19:53

W rozegranym dziś derbowym pojedynku Asseco Arka podejmowała ekipę Trefla Sopot. Gdynianie znokautowali rywali w czwartej odsłonie spotkania. Liderem zwycięskiej ekipy został Josh Bostic zdobywca dwudziestu czterech oczek. Asseco Arka trafiła w tym spotkaniu aż szesnaście rzutów trzypunktowych na świetnej skuteczności.

Początek spotkania był wyrównany. Asseco Arka po pierwszej kwarcie prowadziło, ale duża w ty zasługa sześciu celnych trójek podopiecznych trenera Przemysława Frasunkiewicza. Tyle samo trafili sopocianie, ale przez cały mecz. Jednak w drugiej i trzeciej kwarcie zarysowywała się lepsza gra sopockiego zespołu. Efektem czego był remis po trzydziestu minutach 56:56.

Tak w zasadzie najwięcej działo się właśnie w czwartej odsłonie  Na początku decydującej kwarty Treflowi udalo się odskoczyć do stanu 56:63 i w tym momencie nagle Asseco włączyło najwyższy bieg, a sopocianie gdzieś zgubili swoją grę i skuteczność. W niespełna osiem minut zawodnicy Trefla oddali jeden celny rzut z gry. Od stanu 58:63 dla sopocian padła niespotykana seria 29:3 dla Asseco Arki. Po takiej serii nikt nie byłby w stanie wrócić do gry.

ASSECO ARKA GDYNIA – TREFL SOPOT  87:66 (28:22, 12:15, 16:19, 31:10)

Arka: Josh Bostic 24, Ben Emelogu 15, Leyton Hammonds 13, Phil Greene 12, Adam Hrycaniuk 8, Krzysztof Szubarga 8, Dariusz Wyka 5, Devonte Upson 2, Bartłomiej Wołoszyn 0, Wojciech Czerlonko 0, Grzegorz Kamiński 0, Marcin Malczyk 0.

Trefl: Paweł Leończyk 14, Carlos Medlock 13, Jeff Roberson 8, Nick Foulland 8, Witalij Kowalenko 8, Łukasz Kolenda 8, Cameron Ayers 4, Michał Kolenda 3, Karol Kamiński 0, Błażej Kulikowski 0, Mikołaj Kurpisz 0, Sebastian Rompa 0.