Diamentowa Liga w Birmingham: Zwycięstwo Piotra Małachowskiego!

5 cze 2016, 17:39

Piotr Małachowski zwyciężył w mityngu Diamentowej Ligi w Birmingham. Trzecie miejsce zajął Robert Urbanek. Łącznie w zawodach wystartowało dziewięciu biało-czerwonych.

Małachowski objął prowadzenie w trzeciej serii i nie oddał go do końca. Najlepszy rezultat uzyskał w ostatniej kolejce uzyskując 67.50.  Na drugim miejscu zawody zakończył Robert Harting 65.97. Trzecie miejsce zajął drugi z reprezentantów Polski Robert Urbanek. Młodszy z biało-czerwonych w najlepszej próbie uzyskał 64.12.

W biegu na 100 metrów wystartowała Ewa Swoboda. Polka z czasem 11.28 zajęła siódme miejsce w drugim biegu eliminacyjnym i nie zakwalifikowała się do finału. W finale zwyciężyła English Gardner – 11.02.

Joanna Linkiewicz zajęła szóste miejsce na 400 metrów przez płotki. Zawodniczka KS AZS AWF Wrocław pokonała dystans w czasie 55.41. Triumfowała Amerykanka Cassandra Tate – 54.57

Krystian Zalewski uzyskał czas 8:29.00 i zajął siódme miejsce w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. Zwyciężył Conseslus Kipruto – 8:00.12.

W biegu na 800 metrów zwyciężyła Francine Niyonsaba -1:56.92. Na siódmym miejscu bieg ukończyła Joanna Jóźwik. Polka uzyskała rezultat 2:01.24.

Nowy rekord życiowy na dystansie 5000 metrów ustanowiła Dominika Napieraj. Rezultat 15:41.47 pozwolił na zajęcie ósmej pozycji. Renata Pliś nie ukończyła biegu. Zwyciężyła Vivian Jepkemoi Cheruiyot – 15:12.79.

Ostatnim reprezentantem Polski w Birmingham był Marcin Lewandowski. Polak wystartował na dość nietypowym dystansie 600 metrów. Zawodnik Zawiszy Bydgoszcz zajął szóste miejsce z rezultatem 1:16.45. Zwyciężył David Rudish – 1:13.10.