Strona główna Lekkoatletyka Diamentowa Liga: Cichocka i Wojciechowski zwyciężają w Rabacie!

Diamentowa Liga: Cichocka i Wojciechowski zwyciężają w Rabacie!

0

Angelika Cichocka zwyciężyła w biegu na 1500 metrów podczas mityngu Diamentowej Ligi w Rabacie. Zwycięstwo w tych samych zawodach zaliczył również Paweł Wojciechowski, który triumfował w konkursie skoku o tyczce.

Mistrzyni Europy z Amsterdamu przekroczyła linię mety z czasem 4:01.93. Polka na finiszu wyprzedziła reprezentantkę Maroka Rabebe Arafi i Amerykankę Brendę Martinez.

Paweł Wojciechowski zwyciężył w rywalizacji tyczkarzy z wynikiem 5,85. Polak poprzeczkę zawieszoną na tej wysokości pokonał w trzeciej próbie. Drugie miejsce zajął reprezentant Niemiec Raphael Holzdeppe, a na trzecim miejscu uplasował się drugi z biało-czerwonych Piotr Lisek. Niemiec i Polak zakończyli rywalizację na wysokości 5,70.

Na czwartym miejscu w rywalizacji w pchnięciu kulą uplasował się Konrad Bukowiecki. Młodzieżowy mistrz Europy z Bydgoszczy w najlepszej próbie uzyskał 21,12. Zwyciężyła Amerykanin Ryan Crouser – 22,47.

Dziewiąte miejsce z wynikiem 2,19 w konkursie skoku wzwyż zajął Sylwester Bednarek. Triumfował reprezentant Ukrainy Andriy Protsenko – 2,29.

Komentarze