Diamentowa Liga w Eugene: Lićwinko i Wojciechowski na podium

29 maj 2016, 08:16

Drugiego dnia zawodów w Eugene, Kamila Lićwinko i Paweł Wojciechowski zajęli trzecie miejsca w swoich konkurencjach.

Lićwinko w drugiej probie pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1.92. Ten wynik jest lepszy od minimum na mistrzostwa Europy w Amsterdamie. Polka trzecie miejsce zajęła ex aequo z reprezentantką Włoch Alessią Trost. Zwyciężyła Amerykanka Chaunte Love, która jako jedyna poradziła sobie z wysokością 1.95.

Paweł Wojciechowski wypełnił minimum na igrzyska w Rio de Janeiro. Polak w drugiej próbie pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5.71. Piotr Lisek uzyskał zaledwie 5.48 i zajął szóste miejsce. Zwyciężył Renaud Lavillenie -5.81

Adam Kszczot zajął czwarte miejsce w biegu na 800 metrów. Rezultat 1:44.99 jest lepszy od wskaźnika PZLA na start w Rio. Jest to również drugi wynika na listach europejskich listach. Dla zawodnika RKS Łódź był to pierwszy start w sezonie. Zwyciężył Boris Berian- 1:44.20

Renata Pliś nie ukończyła biegu na dystansie 1500 metrów. Marcin Krukowski miał trzy niemierzone próby w konkursie rzutu oszczepem i nie został sklasyfikowany.

Dzień wcześniej w konkursie rzutu młotem zwyciężył Paweł Fajdek. Zawodnik Czesława Cebulskiego w najlepszej próbie uzyskał 80.29. Trzecie miejsce zajął Wojciech Nowicki-76.86

W konkursie pchnięcia kulą czwarte miejsce zajął Tomasz Majewski. Zwycięż Joe Kovacs uzyskując najlepszy wynik na listach światowych-22.13