Diamentowa Liga. Natalia Kaczmarek i Pia Skrzyszowska wystąpią w finale!

Aktualizacja: 11 wrz 2023, 01:06
9 wrz 2023, 15:28

Natalia Kaczmarek (400 m) i Pia Skrzyszowska (100 m przez płotki) wezmą udział w finałowej rywalizacji cyklu Diamentowej Ligi. Polskie lekkoatletki zajęły ostatecznie odpowiednio pierwsze i siódme miejsce w swoich konkurencjach i będą się mierzyć w ostatnich zawodach w amerykańskim Eugene.

Kaczmarek i Skrzyszowska wśród uczestniczek finału Diamentowej Ligi

Ostatnim etapem rywalizacji w Diamentowej Lidze, po którym poznaliśmy pełne listy zakwalifikowanych do finałów były zmagania w Brukseli. Z punktu widzenia Polaków był to dopiero drugi taki przypadek, w którym wśród uczestników najbardziej prestiżowej serii mityngów lekkoatletycznych zabrakło naszych sportowców.

Finałowe zmagania tegorocznej Diamentowej Ligi odbędą się w dniach 16-17 września w amerykańskim Eugene. Już teraz wiadomo, że wezmą w nich udział dwie Polki – Natalia Kaczmarek i Pia Skrzyszowska, które znalazły się wśród zakwalifikowanych do tej rywalizacji.

Udane sezony Kaczmarek i Skrzyszowskiej

W tegorocznych zawodach Natalia Kaczmarek zajęła pierwsze miejsce w rankingu, zdobywając w sumie 35 punktów. Triumfowała trzykrotnie – w Firenze, Chorzowie i Monako. Skrzyszowska z kolei tylko raz stała na podium, zajmując trzecie miejsce podczas mityngu w Sztokholmie. Łącznie uzbierała 16 punktów i zajęła siódme miejsce, co i tak dało jej miejsce w finale.

Finał Diamentowej Ligi będzie kolejną w ostatnich tygodniach ważną imprezą, na której zobaczymy Kaczmarek i Skrzyszowską. Najważniejszymi jak dotąd zawodami były mistrzostwa świata w Budapeszcie, na których Kaczmarek sięgnęła po srebro w biegu na 400 metrów.