Diamentowa Liga: Rekord Polski Angeliki Cichockiej!

9 lip 2017, 17:50

Podczas mityngu Diamentowej Ligi w Londynie Angelika Cichocka ustanowiła nowy rekord Polski w biegu na milę. Polka finiszowała z czasem 4:19.58. Zwyciężyła Kenijka Hellen Obiri – 4:16.56.

Podopieczna Tomasza Lewandowskiego poprawiła 24-letni rekord Polski o ponad trzy sekundy. Do dziś rekord Anny Brzezińskiej uzyskany w 1993 roku wynosił 4:23.08.

W konkursie rzutu dyskiem mężczyzn czwarte miejsce zajął Robert Urbanek. Polak w najlepszej próbie uzyskał 64.51. Zwyciężył lider tabel światowych Szwed Daniel Stahl – 66.73.

Szóste miejsce w szybkim biegu na dystansie 800 metrów zajął Adam Kszczot. Wicemistrz świata z Pekinu przekroczył linie mety z czasem 1:45.21. Wynik uzyskany dziś w Londynie jest najlepszy rezultatem reprezentanta Polski w tym sezonie. Pierwsze miejsce z najlepszym czasem w tym roku na świecie zajął reprezentant Botswany Nijel Amos – 1:43.18.

W chodzie na nietypowym dystansie jednej mili wystartowało dwóch biało-czerwonych. Rafał Sikora zajął czwarte miejsce z wynikiem 5:49.63. Natomiast Jakub Jelonek został zdyskwalifikowany. Pierwszy linię mety z czasem 5:31.08 przeciął reprezentant gospodarzy Tom Bosworth.

Ostatnim reprezentantem Polski podczas mityngu w Londynie był Tomasz Jaszczuk, który rywalizował w konkursie skoku w dal. Zawodnik WLKS Nowe Iganie zajął ósme miejsce z rezultatem 7.66. Triumfował Amerykanin Jeff Henderson – 8.17.