Strona główna Lekkoatletyka Diamentowa Liga Rzym: Bukowiecki z nowym rekordem mityngu!

Diamentowa Liga Rzym: Bukowiecki z nowym rekordem mityngu!

0

Właśnie zakończył się konkurs pchnięcia kulą mężczyzn na mityngu Diamentowej Ligii w Rzymie. Udział w nim wzięło dwóch naszych czołowych kulomiotów- Michał Haratyk, oraz Konrad Bukowiecki. Rewelacyjnie spisał się drugi z nich, odnosząc zwycięstwo bijąc przy tym swój rekord życiowy z otwartego stadionu!

Bukowiecki rozpoczął przyzwoicie, od pchnięcia na 20.59 metrów. Następne dwie próby także przekroczyły 20 metrów, jednak minimalnie. Bukowiecki rozkręcił się w finale. W czwartej próbie posłał kulę na odległość 21.16 metrów, aby w piątej wyjść na prowadzenie w konkursie pchając 21.97 metrów! Jest to obecnie najlepszy wynik na listach europejskich, trzeci wynik na listach światowych (Bukowiecki ustępuje jedynie Walshowi i Crouserowi). Godny uznania jest także fakt, że jest to rekord mityngu Golden Gala.

Michał Haratyk zakończył zawody na 5. miejscu, uzyskując w piątej kolejce wynik 21.26 metrów. Jest to także bardzo dobry rezultat, liczymy że nasi zawodnicy także w następnych mityngach Diamentowej Ligii będą zajmowali jak najwyższe lokaty!

Komentarze