Diamentowa Liga: Semenya znów lepsza od Jóźwik, Lisek i Lićwinko tuż za podium

1 wrz 2016, 21:10

Kilka wartościowych rezultatów osiągnęli polscy lekkoatleci podczas mityngu Diamentowej Ligi w Zurychu. Czwarte miejsca zajęli w swoich konkurencjach Joanna Jóźwik, Kamila Lićwinko oraz Piotr Lisek. Nieudany występ zanotował Tomasz Majewski w konkursie pchnięcia kulą.

Czwarte miejsce w konkursie skoku o tyczce zajął Piotr Lisek. Podobnie jak na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, lepsi od niego okazali się Thiago Braz, Sam Kendricks i Renaud Lavillenie. Lisek zaliczył w najlepszej próbie wysokość 5,72. Na ósmym miejscu z rezultatem 5,32 zawody zakończył Robert Sobera. Najlepsi byli Kendricks i Lavillenie, ktorzy uzyskali 5,90.

Również tuż za podium uplasowała się Kamila Lićwinko w konkursie skoku wzwyż. Polka pokonała poprzeczkę na wysokości 193 cm. Zwyciężyła mistrzyni olimpijska, Hiszpanka Ruth Beitia z wynikiem 196 cm.

W biegu na 800 metrów kolejny świetny wynik uzyskała Joanna Jóżwik. Polka zajęła czwarte miejsce z bardzo dobrym czasem 1.58,21. Nasza zawodniczka była gorsza tylko od trzech zawodniczek, które stanęły na podium na igrzyskach w Rio de Janeiro. Zwyciężyła Caster Semenya z Republiki Południowej Afryki z czasem 1.56,44.

W rywalizacji kulomiotów słabe wyniki uzyskali Polacy. Kończący w tym sezonie karierę Tomasz Majewski uzyskał zaledwie 20,04 metra, co dało mu ostatnie, dziesiąte miejsce. Na siódmym miejscu zawody zakończył Konrad Bukowiecki z wynikiem 20,46 metra. Zwyciężył Nowozelandczyk Tom Walsh, który rezultatem 22,20 metra poprawił rekord swojego kontynentu.

W wyścigu na 1500 metrów daleko za najlepszymi przybiegła Angelika Cichocka. Polska biegaczka zajęła 13. miejsce z kiepskim czasem 4.17,37. Zwyciężyła Amerykanka Shannon Rowbury, uzyskując czas 3.57,78.

W biegu na 400 metrów przez płotki nie udał się występ Joannie Linkiewicz. Polka zajęła w tym wyścigu ostatnie, ósme miejsce. W dzisiejszej rywalizacji osiągnęła czas 56,24. Zwyciężyła Amerykanka Shanier Little z wynikiem 53,97.