Diamentowa Liga: Świetne występy Polaków!

7 cze 2015, 19:17

Kamila Lićwinko zwyciężyła w konkursie skoku wzwyż w dzisiejszym mityngu Diamentowej Ligi w Rzymie. Znakomite miejsca zajęli także Justyna Kasprzycka, Adam Kszczot i Marcin Lewandowski.

Lićwinko była dziś najlepsza z wynikiem 1.97m. Polka tę wysokość zaliczyła jako jedyna z wszystkich zawodniczek. Znakomity wynik uzyskała także Justyna Kasprzycka, która uzyskała 1.94m, co dało jej drugie miejsce. Dzięki mniejszej ilości zrzutek wyprzedziła Rosjankę Kuchinę, która również skoczyła 1.94m.

W biegu na 800m mężczyzn również Polacy zdominowali podium. Co prawda zwyciężył reprezentant Botswany Nijel Amos (1.46,77), ale drugie i trzecie miejsce zajęli Polacy. Tuż za zwycięzcą z czasem 1.47,03 finiszował Adam Kszczot, a podium uzupełnił Marcin Lewandowski (1.47,45).

W biegu na tym samym dystansie wśród kobiet trzecie miejsce zajęła Joanna Jóźwik. Czas 2.00,74 daje jej minimum na mistrzostwa świata w Pekinie. Na szóstym miejscu bieg ukończyła Angelika Cichocka.

W biegu na 1500m kobiet, szóste miejsce zajęła Renata Pliś. Polska zawodniczka pobiegła w czasie 4.08,37.

W konkursie rzutu dyskiem kobiet 7. miejsce zajęła Żaneta Glanc. Polka uzyskała wynik 59.18m.