Diamentowa Liga: Świetny występ Liska, Andrejczyk na ostatnim miejscu

25 sie 2016, 21:52

Piotr Lisek zajął drugie miejsce w konkursie skoku o tyczce podczas zawodów Diamentowej Ligi w Lozannie. Poniżej oczekiwań spisała się rewelacja Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro Maria Andrejczyk, która zajęła ostatnie miejsce w konkursie rzutu oszczepem.

W rywalizacji w skoku o tyczce wzięło udział trzech polskich zawodników. Znakomicie spisał się Piotr Lisek, który z wynikiem 5,72 zajął drugie miejsce ex aequo z Francuzem Renaud Lavillenie. Na piątym miejscu zawody ukończył Robert Sobera z wynikiem 5,62, a na siódmym Paweł Wojciechowski z rezultatem 5,47. Zwyciężył Amerykanin Sam Kendricks.

W konkursie rzutu oszczepem zawiodła Maria Andrejczyk. Polka zajęła w rywalizacji ostatnie, ósme miejsce. Czwarta zawodniczka igrzysk olimpijskich osiągnęła wynik 53,49 metra. Zwyciężyła Łotyszka Madara Palameika z wynikiem 65,29 metra. Słabszy wynik Polki można nieco usprawiedliwić męczącą podróżą powrotną z Rio de Janeiro i brakiem czasu na odpoczynek.

W konkursie skoku wzwyż Sylwester Bednarek zaliczył tylko jedną wysokość. Polak w drugiej próbie pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2,20, po czym trzykrotnie zrzucił ją na wysokości 2,25. Dało to polskiemu zawodnikowi dziewiąte miejsce. Najlepszy był reprezentant Kataru Mutaz Essa Barshim (2,35).

Dwie Polki wystartowały w biegu na 100 metrów w słabszej serii B. Anna Kiełbasińska była w tym wyścigu druga z czasem 11,60. Piąte miejsce z czasem 12,35 zajęła Katarzyna Sokólska. Obie wystąpiły także w sztafecie, gdzie wspólnie z Mariką Popowicz-Drapałą oraz Klaudią Konopko zajęły trzecie miejsce z czasem 44,12.

Na zakończenie rywalizacji kibice mogli oglądać Marcina Lewandowskiego na nietypowym dystansie 1000 metrów. Polak osiągnął znakomity czas 2.14,30. Jest to nowy rekord Polski, który dał polskiemu biegaczowi piąte miejsce. Zwyciężył reprezentant Dżibuti Ayanleh Souleiman – 2.13,49.

We wcześniejszej części mityngu odbyły się zawody w rzucie dyskiem. Piotr Małachowski i Robert Urbanek nie zdołali stanąć na podium. Więcej o tym konkursie pisaliśmy TUTAJ.