Strona główna Lekkoatletyka Diamentowa Liga: Szóste miejsce Tomasza Majewskiego. Znakomity rezultat Kovacsa

Diamentowa Liga: Szóste miejsce Tomasza Majewskiego. Znakomity rezultat Kovacsa

0

Tomasz Majewski zajął szóste miejsce w mityngu Diamentowej Ligi w Londynie. Zwyciężył Amerykanin Joe Kovacs. 

W dzisiejszym konkursie wystartowało dwóch biało czerwonych. Lepiej zaprezentował się Majewski, który w najlepszej próbie uzyskał 20,33 m. Ósme miejsce zajął wicemistrz Europy z Amsterdamu Michał Haratyk – 19,97 m.

Fantastyczną dyspozycję potwierdził Kovacs. Amerykanin w piątej serii pchnął kulą na odległość 22,04 m. Drugie miejsce zajął Tom Walsh. Nowozelandczyk w najlepszej próbie uzyskał 21,54 m. Dla 24-letniego zawodnika jest to najlepszy rezultat w tym sezonie. Na trzecim miejscu z wynikiem 21,39 m. sklasyfikowany został David Storl.

Ósme miejsce w biegu na 200 metrów zajęła Anna Kiełbasińska. Polka finiszowała w czasie 23,41 s. Zwyciężyła Holenderka Dafne Schippers – 22,13 s.

Podczas pierwszego dnia zawodów w Londynie najlepiej wypadła Kamila Lićwinko. Zawodniczka Podlasia Białystok z wynikiem 1,95 m., zajęła czwarte miejsce w konkursie skoku wzwyż. Na szóstym miejscu w konkursie tyczkarzy został sklasyfikowany Paweł Wojciechowski. Siódmy był mistrz Europy z Amsterdamu Robert Sobera.

Joanna Linkiewicz finiszowała na ósmym miejscu w biegu na 400 metrów przez płotki. Natomiast dwunasta w biegu na 1500 metrów była Renata Pliś. Sztafeta kobiet 4×100 m. zajęła szóste miejsce.

Komentarze