Diamentowa Liga: Michał Haratyk na podium!

16 cze 2016, 07:22

Michał Haratyk zajął drugie miejsce w konkursie pchnięcia kulą w Sztokholmie. Konrad Bukowiecki uplasował się na czwartej pozycji.

Zawodnik AZS AWF Kraków dopiero w ostatniej serii zapewnił sobie miejsce na podium uzyskując 20.54. Haratyk drugi raz w tym sezonie osiągnął rezultat lepszy od wskaźnika PZLA na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Drugi z biało-czerwonych Konrad Bukowiecki uzyskał w najlepszej próbie 20.29. Zwyciężył Nowozelandczyk Tom Walsh – 21.13.

W klasyfikacji Diamond Race prowadzi Joe Kovacs. Tomasz Majewski jest trzeci, Konrad Bukowiecki piąty, a Michał Haratyk siódmy.

Dziś w Sztokholmie wystąpi ośmioro reprezentantów Polski. W biegu na 800 metrów wystartuję Adam Kszczot. Sofia Ennaoui i Angelika Cichocka pobiegną na 1500 metrów, a Patryk Dobek w biegu na 400 metrów przez płotki. W konkursie skoku wzwyż wystartuję Kamila Lićwinko. Paweł Wojciechowski i Robert Sobera wystąpią w konkursie skoku o tyczce, a Marcin Krukowski w rzucie oszczepem.